[RELACJA] Pielgrzymowali, by modlić się o nowe powołania kapłańskie

2022-05-30 15:54
Pielgrzymka o powołania ze Skrzatusza do Górki Klasztornej
Autor: Ks. Wojciech Parfianowicz "Gość Niedzielny" Pielgrzymka o powołania ze Skrzatusza do Górki Klasztornej

Grupa kleryków wraz z wychowawcami Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie pielgrzymowała do sanktuarium w Górce Klasztornej

W dwa dni pokonali pieszo ponad 50 km. Grupa kleryków wraz z wychowawcami Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie pielgrzymowała z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu do sanktuarium maryjnego w Górce Klasztornej. W grupie pielgrzymujących byli też młodzi ludzie rozważający wstąpienie do seminarium duchownego. 

"Wędrowanie ma sens, ponieważ chrześcijaństwo uczy nas robić pożytek nawet ze zmęczenia i z wysiłku. W związku z tym podejmujemy ten trud, żeby go zanieść jako modlitwę. Wierzymy, że te bąble i pokonane kilometry, ofiarowane Panu Bogu, mają moc wstawiennictwa, a my mamy konkretną intencję, żeby byli księża w naszej diecezji"- wyjaśnia ks. dr Jarosław Kwiecień, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

Listen to "Relacja z Pielgrzymki WSD ze Skrzatusza do Górki Klasztornej" on Spreaker.

Aktualnie w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie formację odbywa 24 kleryków. Rekrutacja do seminarium już trwa, a zakończy się 30 września. Osoby chętne powinny się zgłosić do rektora. Szczegóły na stronie internetowej wsdkoszalin.eu.

Relację z pielgrzymki przygotowała Alicja Górska, a na miejscu był ks. Wojciech Parfianowicz.