[RELACJA] Przedświąteczne spotkanie osób konsekrowanych w Koszalinie

2023-12-11 15:28
Spotkanie formacyjne osób konsekrowanych w CEF-e w Koszalinie
Autor: Alicja Górska Spotkanie formacyjne osób konsekrowanych w CEF-e w Koszalinie

W programie była konferencja biskupa diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego oraz spotkanie opłatkowe

Prawie 70 osób konsekrowanych z terenu całej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przybyło w sobotę do Koszalina na spotkanie formacyjne. W programie była konferencja biskupa diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego oraz spotkanie opłatkowe. Wśród zgromadzonych były nie tylko siostry z różnych zgromadzeń zakonnych, ale także konsekrowane wdowy i dziewice oraz kapłani zakonni. Oprócz biskupa diecezjalnego w spotkaniu w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym uczestniczyli również biskupi seniorzy Paweł Cieślik oraz Edward Dajczak.

Bp Zbigniew Zieliński w swojej konferencji wprowadził uczestników spotkania w temat roku duszpasterskiego 2023/2024, który brzmi „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

"To spotkanie jest kolejną okazją, żeby dar życia konsekrowanego jeszcze bardziej odkryć. To dar dla wspólnoty Kościoła"- mówił bp Zbigniew Zieliński. "W związku z tym jest to zadanie, które dotyczy zarówno osób konsekrowanych, które to powołanie otrzymały, jak i dla całego Kościoła, dla którego to życie konsekrowane darem jest. Oprócz oczekiwań, nadziei na wasze zaangażowanie w budowanie wspólnoty tego Kościoła, jest też ogromna wdzięczność za to, co każda z was wnosi w życie tego Kościoła. Ta wdzięczność idzie w parze z modlitwą"- przekonywał ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Konferencję dla osób konsekrowanych wygłosił biskup diecezjalny Zbigniew Zieliński
Autor: Alicja Górska Konferencję dla osób konsekrowanych wygłosił biskup diecezjalny Zbigniew Zieliński
Listen to "Przedświąteczne spotkanie osób konsekrowanych" on Spreaker.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej obecnych jest 28 żeńskich zgromadzeń zakonnych oraz 12 męskich. W gronie osób konsekrowanych są także dziewice i wdowy.