[RELACJA] Rybogryfy i statuetki Wolontariusza Roku 2022 wręczone

2023-02-13 15:18
Gala wręczenia Rybogryfów i Wolontariuszy Roku 2022 w Sianowie
Autor: fot. Waldemar Kosowski/ Urząd Gminy i Miasta Sianów Gala wręczenia Rybogryfów i Wolontariuszy Roku 2022 w Sianowie

W sumie 13 osób otrzymało te wyróżnienia. Rybogryfy zostały wręczone w trzech kategoriach: społecznej, gospodarka i rozwój oraz sportowej. Kto je otrzymał?

W Sianowie odbyła się Gala wręczenia Rybogryfów i statuetek Wolontariusza roku. W sumie 13 osób otrzymało te wyróżnienia. Rybogryfy zostały wręczone w trzech kategoriach: społecznej, gospodarka i rozwój oraz sportowej. Wśród nagrodzonych m.in. 8 Sianowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Srebrny Grot”, Parafialny Zespół Caritas, Karolina Żbik i Uczniowski Klub Sportowy MORSKI Sianów. Specjalnego Rybogryfa otrzymał sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker.

W kategorii "Gospodarka i Rozwój" Rybogryfy otrzymali: Roman Kwiatkowski, przedsiębiorca z Sianowa; Firma Truszczyńscy Boats z Kłosu; Holiday Homes, która prowadzi działalność w Bielkowie i Konikowie.

W kategorii sportowej Rybogryfy otrzymali: Kornela Żbik; Uczniowski Klub Sportowy MORSKI Sianów, Grażyna i Ryszard Wątrobowie.

"Dla przedsiębiorców, samorządowców, to był trudny rok, ale dla Sianowa to nie był zły rok. Zrealizowaliśmy dużo inwestycji. Budżetowo wyglądamy bardzo dobrze, bo mamy tylko 12 proc. zadłużenia, czyli 10,7 mln zł zadłużenia przy prawie 90-milionowym budżecie. A z drugiej strony, oprócz tych inwestycji, najważniejsze, że skupiliśmy się na ludziach. Było sporo wydarzeń kulturalnych, patriotycznych, czy sportowych. Pamiętaliśmy o tych najbardziej potrzebujących, osobach starszych i  niepełnosprawnych. Sianowianie, jak co roku, pokazali, że nic się nie zmienia i cały czas mają otwarte serca"- mówi burmistrz Gminy i Miasta Sianów Maciej Berlicki.

Grunwaldzka 8 Sianowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Srebrny Grot” otrzymała Rybogryfa w kategorii społecznej za zaangażowanie w różne akcje społeczne  i udział w imprezach okolicznościowych w Sianowie, m.in. roznoszenie Betlejemskiego Światła Pokoju do szkół i instytucji, czy upamiętnienie wybuchu II Wojny Światowej pod pomnikiem „POLEGŁYCH ZA OJCZYZNĘ” w Sianowie.

Płk Józef Trejder, komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie Rybogryfa w kategorii społecznej otrzymał za wspieranie wszelakich działań na obszarze organizacji i współorganizacji imprez patriotycznych, tak jak obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Sianowie. 

Parafialny Zespół Caritas w Sianowie Rybogryfa w kategorii społecznej otrzymał za działalność charytatywną na przestrzenie 25 lat swojej działalności. To wspieranie chorych i osób samotnych, mieszkających na terenie parafii i gminy, a także włączanie się w ogólnopolskie akcje charytatywne prowadzone przez Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. 

Listen to "Relacja z Gali Rybogryfów i Wolontariuszy w Sianowie" on Spreaker.

Trzy statuetki Wolontariusza Roku 2022 zostały rozdane podczas Gali Rybogryfów i Wolontariuszy w Sianowie. Wyróżnienie otrzymały: Nela Rzeszutek, uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sianowie, Joanna Horajska z Fundacji „Jesteśmy Razem” oraz Anna Walińska, druhna Ochotniczej Straży Pożarnej w Sianowie.

Listen to "Wolontariusze Roku 2022 w Sianowie" on Spreaker.

W minionym roku podczas różnego rodzaju akcji charytatywnych udało się zebrać w Gminie i Mieście Sianów prawie 145 tysięcy złotych. Te pieniądze udało się zebrać podczas m.in. 7. Balu Charytatywnego, organizowanego przez Sianowską Fundację Jesteśmy Razem, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Turnieju im. Więcka, akcji charytatywnej „Dziewczynki z zapałkami” oraz zbiórek organizowanych przez Wild Carp Team.

Wydarzenie uświetnił koncert Patrycji Markowskiej.

Koncert Patrycji Markowskiej uświetnił Galę Rybogrfów i Wolontariuszy w Sianowie
Autor: fot. Waldemar Kosowski/ Urząd Gminy i Miasta Sianów Koncert Patrycji Markowskiej uświetnił Galę Rybogrfów i Wolontariuszy w Sianowie
Gala wręczenia Rybogryfów i Wolontariuszy Roku 2022 w Sianowie
Autor: fot. Waldemar Kosowski/ Urząd Gminy i Miasta Sianów Gala wręczenia Rybogryfów i Wolontariuszy Roku 2022 w Sianowie