[RELACJA] Zakończyły się XII Mistrzostwa Polski ministrantów w Kołobrzegu

2022-06-28 16:58
Mistrzostwa Polski Liturgicznej Słuzby Ołtarza o Puchar KNC w Kołobrzegu
Autor: Alicja Górska Mistrzostwa Polski Liturgicznej Słuzby Ołtarza o Puchar KNC w Kołobrzegu

Tytuły mistrza w trzech kategoriach wiekowych otrzymali ministranci i lektorzy z drużyn reprezentujących parafie w Rybitwach, Skawinkach i Jastkowicach.

W Kołobrzegu zakończyły się XVII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. W sumie w rozgrywkach wzięło udział około 1500 zawodników, reprezentujących parafie z różnych stron Polski. Z zawodnikami i ich opiekunami spotkał się dziś rano na Mszy św. bp diecezjalny Edward Dajczak.

Mistrzami w tegorocznej edycji mistrzostw w kategorii ministranci została drużyna z parafii Rybitwy. Mistrzami w drugiej kategorii wiekowej, czyli lektor młodszy, została drużyna z parafii w Skawinkach. Natomiast mistrzami w kategorii lektor starszy została drużyna z Jastkowic.

Listen to "Relacja z Mistrzostw Polski LSO w Kołobrzegu" on Spreaker.

W kategorii wiekowej ministranci: I miejsce zajęła drużyna z parafii Rybitwy, II miejsce z parafii Ulanów, a III miejsce Zakliczyn. W kategorii lektor młodszy pierwsza trójka to: Skawinki, Biłgoraj i Bednary. Natomiast w kategorii lektor starszy: I miejsce: Jastkowice, II miejsce: Łopuszno i III miejsce: Rawa Mazowiecka.

Diecezję koszalińsko- kołobrzeską reprezentowały cztery drużyny: dwie z parafii św. Wojciecha w Kołobrzegu oraz dwie drużyny ze Słupska i Szczecinka. Zwycięzcy otrzymali medale, puchary oraz prezenty od organizatorów, a także otrzymali do wylosowania nagrody od PZPN- koszulki z autografami polskiej kadry, Jakuba Błaszczykowskiego oraz Łukasza Piszczka.

Patronat medialny nad mistrzostwami sprawowało Radio Plus.  

Puchary rzechodnie otrzymują drużyny, które zajęły pierwsze miejsce w każdej z trzech kategorii wiekowych.
Autor: Alicja Górska Puchary rzechodnie otrzymują drużyny, które zajęły pierwsze miejsce w każdej z trzech kategorii wiekowych.
W mistrzostwach wzięło udział około 1500 zawodników z terenu całej Polski.
Autor: Alicja Górska W mistrzostwach wzięło udział około 1500 zawodników z terenu całej Polski, m.in. z parafii w Gdańsku, Łodzi, Biłgoraja, Kołobrzegu, Słupska i Szczecinka.
Mistrzostwa Polski Liturgicznej Słuzby Ołtarza o Puchar KNC w Kołobrzegu
Autor: Alicja Górska Wśród uczestników byli ministranci, którzy trenują piłkę nożna w lokalnych klubach.