Relikwie bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego są w Koszalinie [ROZMOWA]

2022-02-24 14:36 Marcin Kieca
S. Nulla uzdrowiona za wstawiennictwem bł. Stefana Wyszyńskiego
Autor: MK S. Nulla uzdrowiona za wstawiennictwem bł. Stefana Wyszyńskiego

Od 9 lutego po diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej peregrynują relikwie bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Relikwie odwiedziły już Dźwirzyno, Kołobrzeg, Białogard, Szczecinek czy Miastko, a we czwartek 24 lutego trafiły do Koszalina.

W kościele pw. Ducha Świętego po modlitwie różańcowej odprawiona została Msza św. Uczestniczyła w niej siostra Nulla, która opowiedziała nam swoją historię uzdrowienia za wstawiennictwem bł. Stefana Wyszyńskiego.

- Ciężko zachorowałam. Okazało się, że mam nowotwór gardła. Lekarze nie dawali mi szans na przeżycie. Przez 7 tygodni siostry z mojej wspólnoty dziewięć razy dziennie modliły się za wstawiennictwem bł. kardynała Wyszyńskiego o moje uzdrowienie. I tak się stało. Jestem żywym przykładem na to, że wiara czyni cuda – powiedziała Radiu Plus s. Nulla ze zgromadzenia Sióstr Uczennic Krzyża, która odwiedziła Koszalin.

W piątek o godz. 10:00 wyruszy pielgrzymka z relikwiami w intencji rodzin z kościoła pw. Ducha Świętego do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej. O godz. 16:30 w kaplicy na Górze Chełmskiej modlitwa różańcowa oraz o 17:00 Msza święta. W sobotę relikwie trafią do koszalińskiej katedry. Tam będą w sobotę i niedzielę. Po Mszy św. w katedrze o godz. 16.00 modlitwa różańcowa z rozważaniami Prymasa Tysiąclecia. W poniedziałek relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego zostaną przewiezione do Gdańska.

Listen to "s. Nulla" on Spreaker.