Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów peregrynują po diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

2024-01-14 21:07
peregrynacja relikwii Ulmów w koszalińskiej katedrze
Autor: Magda Wanowska-Miksa Po Eucharystii wierni mieli możliwość adoracji relikwii przez ucałowanie.

Relikwie błogosławionej rodziny Ulmów peregrynują po diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Dzisiaj obecne były podczas każdej Mszy św. w koszalińskiej katedrze. Wierni przy relikwiach i obrazie Rodziny Ulmów gromadzili się również na wspólnym różańcu i wieczornym czuwaniu.

Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczył biskup Zbigniew Zieliński. W homilii biskup mówił, czego dzisiaj uczy nas historia Rodziny Ulmów:

- Przywołując historię rodziny Ulmów oczami wiary jeszcze bardziej chcemy pogłębić zrozumienie sensu rodziny, wartości miłości w domu, w rodzinie, bo właśnie stąd bierze się to, czy jest miłość w szkole, w urzędach, w pracy, w ojczyźnie czy też jej brakuje. Każdy kto jest kochany i kto kocha we własnym domu, pod jednym dachem, swoją rodzinę i sobie bliskich z pewnością nie potrafi nienawidzić, gdy wyjdzie z tego domu, potrafi sobie poradzić z trudnymi wyzwaniami niechęci, nieżyczliwości, a nawet nienawiści.

Wiktoria i Józef Ulmowie dali schronienie Żydom w czasie okupacji hitlerowskiej, za co razem z siedmiorgiem swoich dzieci, w tym jednym  nienarodzonym,  zostali zamordowani przez Niemców. Rodzina została beatyfikowana 10 września 2023 roku.

Relikwie błogosławionej Rodzin Ulmów będą peregrynowały po diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej do 20 stycznia. Jutro odwiedzą Dom Samotnej Matki w Koszalinie oraz siostry Klaryski i parafię pw. św. Józefa w Słupsku. W kolejnych dniach będą w Szczecinku, Złocieńcu, Pile, a wizytę w diecezji zakończą w sobotę w Skrzatuszu.

Listen to "Peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w Koszalińskiej Katedrze" on Spreaker.