RODZINA JEST SUPER! Marsz dla życia i rodziny w Koszalinie [RELACJA]

2022-06-06 10:33
W niedzielę ulicami Koszalina przeszedł Marsz dla życia i rodziny
Autor: MK W niedzielę ulicami Koszalina przeszedł Marsz dla życia i rodziny

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, ulicami Koszalina znowu przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęła go Msza św w koszalińskiej katedrze pod przewodnictwem ordynariusza diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, Edwarda Dajczaka.

- Marsz to piękne doświadczenie. My coś mówimy na zewnątrz tym, których tu dzisiaj nie ma. Nie traktujemy tego, jak walki, ale uczestnicząc w marszu mówimy jasno o naszych wartościach. Jest jeszcze jedna sprawa: Kościół jest wspólnotą. Inaczej go nie ma. Nie da się tego wirtualnie załatwić. Trzeba stanąć obok siebie, trzeba popatrzeć na drugiego człowieka, trzeba razem z nim coś wypowiedzieć. Ten marsz dla życia i rodziny wypowiada to, co jest klarowne i oczywiste: małżeństwo, rodzina, miłość, szczęście, człowiek, jego życie ponad wszystko. I to, że jesteśmy razem. Z tego się ogromnie cieszę – powiedział Radiu Plus bp diecezjalny, Edward Dajczak.

Marsz dla życia i rodziny zakończył się w parafii pw Św. Wojciecha rodzinnym piknikiem z muzyką i słodkościami. Był to już 10 marsz w Koszalinie. Następny Marsz dla Życia i Rodziny zostanie zorganizowany w czerwcu przyszłego roku.

Listen to "Koszaliński Marsz dla życia i rodziny" on Spreaker.