Rozpoczął się II nabór wniosków do programu Polski Ład. Darłowo liczy na dofinansowanie aż pięciu projektów [ROZMOWA]

2021-12-31 11:00
Trwa II nabór wniosków do programu Polski Ład
Autor: gov.pl Trwa II nabór wniosków do programu Polski Ład

Ruszył drugi nabór w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Łączna kwota dofinansowania ma być porównywalna do kwoty pierwszego naboru, która wyniosła ponad 23 mld zł. Wyniki pierwszego naboru rząd ogłosił w październiku. Samorządy złożyły 8 tys. wniosków o wsparcie inwestycji na łącznie 93 mld zł. Zaakceptowanych zostało 4040 wniosków. Dofinansowanie w wysokości prawie 24 mld zł trafiło do 97 proc. samorządów w Polsce. W drugim naborze szanse na doinwestowanie ważnych inwestycji upatrują władze Darłowa.

- Jako, że jesteśmy gminą popegieerowską, możemy złożyć wnioski o dofinansowanie aż pięciu inwestycji: dwóch dla gmin w których były PGR-y i trzech na takich samych zasadach, jak inne samorządy. Najważniejsze inwestycje, które planujemy to budowa magistrali wodociągowej do Darłówka wschodniego i zachodniego, nowa kanalizacja i odwodnienie terenów przeznaczonych na inwestycje w infrastrukturę turystyczną. W Darłowie potrzeba tez nowego mostu drogowego do Darłówka zachodniego – powiedział Radiu Plus burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz

Praktycznie wszystkie samorządy w naszym regionie przygotowują wnioski o dofinansowanie swoich inwestycji. Czas na złożenie dokumentów mają do 15 lutego. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

Listen to "Arkadiusz Klimowicz burmistrz Darłowa" on Spreaker.