Rozpoczyna się głosowanie w Słupskim Budżecie Obywatelskim

2021-11-02 21:03
Budżet Obywatelski: zaczynamy głosowanie!
Autor: materiały prasowe

Od 2 do 25 listopada mieszkańcy będą oddawać swoje głosy na projekty, które zostaną w Słupsku zrealizowane w przyszłym roku. Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną, ale nie zapomniano o osobach, które mają trudności z dostępem do Internetu, czy obsługą komputera.

W Słupskim Budżecie Obywatelskim walczą o realizację 34 projekty wybrane z 42 złożonych, które zostały pozytywnie ocenione pod względem formalnym i merytorycznym. W tym dwa zadania infrastrukturalne ogólnomiejskie, siedem zadań infrastrukturalnych lokalnych, siedem zadań infrastrukturalnych szkolnych oraz osiemnaście zadań społecznych.

Najbardziej kosztowne projekty to zadania infrastrukturalne ogólnomiejskie, ale jednocześnie są to pomysły ukierunkowane na wszystkich mieszkańców Słupska. Pierwszy z nich to Kąpielisko, plażowisko i spacerowisko w Parku im. Józefa Trendla. W ramach projektu miałoby powstać rekreacyjne miejsce na obrzeżach miasta, gdzie organizowane byłby imprez integracyjnych dla mieszkańców. Teren zlokalizowany przy akwenie wodnym w okresie letnim mógłby być miejskim kąpieliskiem. Zdaniem wnioskodawcy, choć obecnie teren jest zaniedbany i brakuje tu infrastruktury, umożliwiającej aktywny wypoczynek, to miejsce ma potencjał warty wykorzystania. Projekt zakłada usytuowanie tam urządzeń wypoczynkowych typu leżaki, ławostoły, zadaszone wiaty, umożliwiające spędzanie wolnego czasu w formie pikników na łonie natury. Dla najmłodszych powstałby plac zabaw. Zamiarem wnioskodawcy jest również uporządkowanie drogi dojazdowej, stworzenie większej liczby miejsc parkingowych i miejsc postojowych dla rowerów oraz zamontowanie systemu monitoringu miejskiego. Koszt zadania oszacowano na milion złotych.

Drugi ogólnomiejski projekt infrastrukturalny nosi nazwę Kliny Zieleni na Zatorzu etap I i zakłada rewitalizację terenu między ul. Pileckiego, Augusta i Banacha na miejsce odpoczynku oraz edukacji przyrodniczej.

Ze wszystkimi projektami można zapoznać się na stronie slupsk.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski Tam także odbywa się głosowanie, które potrwa do 25 listopada, a wziąć w nim udział może każdy mieszkaniec Słupska, bez względu na wiek. Kto potrzebuje pomocy w głosowaniu może się zgłosić do Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6. Urzędnicy pomogą w głosowaniu codziennie od godziny 8.00 do 15.30.

Wyniki głosowania słupszczan poznamy 29 listopada. Na Słupski Budżet Obywatelski 2022 zarezerwowano 2,9 mln zł.

Listen to "Monika Rapacewicz o głosowaniu w SBO 2022" on Spreaker.