Rozpoczyna się kolejna edycja Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego

Urząd miejski w Koszalinie
Autor: Magda Wanowska-Miksa zdjęcie ilustracyjne

Od marca koszalinianie mogą składać projekty w nowej edycji Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest rekordowa kwota -3,6 mln zł. Jak zwykle z podziałem na projekty osiedlowe i ogólnomiejskie.

Rozpoczyna się kolejna edycja Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego. W pierwszym etapie, który potrwa od marca do połowy kwietnia mieszkańcy Koszalina mają czas na składanie swoich projektów. Na ich realizację Koszalin przeznaczy ponad 3 mln 600 tys. zł. Prezydent miasta Piotr Jedliński podkreśla, że to największa suma w dziesięcioletniej historii Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego.

-Na projekty ogólnomiejskie zostanie przeznaczone 1,3 mln zł. Natomiast każde z 17 osiedli będzie mogło na swoje projekty wydać po 130 tys. zł. Dodam, że wartość projektu ogólnomiejskiego musi się mieści w przedziale 50-650 tys. zł.

Listen to "Prezydent Koszalina Piotr Jedliński" on Spreaker.

Projekt do Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Koszalina. Można to zrobić drogą elektroniczną przez stronę koszalin.budzet-obywatelski.org lub w formie papierowej osobiście w Urzędzie Miejskim. Sekretarz miasta Tomasz Czuczak przypomina, że trzeba także zebrać podpisy poparcia dla swojego projektu.

Listen to "Sekretarz miasta Koszalina Tomasz Czuczak" on Spreaker.

Czasu na składanie projektów jest więcej, niż w latach poprzednich. Łukasz Cieśliński z koszalińskiej Pracowni Pozarządowej ma nadzieję, że dzięki temu będą one bardziej dopracowane.

-Często sporo projektów odpada z powodu tzw. szczegółów, czyli m. in. źle skalkulowanego budżetu lub ulokowania projektu w miejscu, w którym nie powinien być. To wszystko można sprawdzić. Umówić się na rozmowę ze specjalistami z urzędu miejskiego lub Pracowni Pozarządowej. Do czego bardzo zachęcamy.

Listen to "Łukasz Cieśliński z koszalińskiej Pracowni Pozarządowej" on Spreaker.

Projekty do Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać do 15 kwietnia. Głosowanie odbędzie się dopiero w październiku.