Rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic Słupska

mapka granice Słupsk
Autor: materiały prasowe Mapka poglądowa na obecne granice Słupska oraz granice sąsiednich sołectw.

Słupszczanie będą mogli wypełnić specjalną ankietę, w której odpowiedzą na jedno pytanie, czy chcą by miasto zostało powiększone o sołectwa: Bierkowo, Krępa Słupska, Płaszewko, Strzelino, Włynkówko i Siemianice. Konsultacje rozpoczną się 9 lutego, a prowadzone będą drogą elektroniczną oraz tradycyjną.

Mieszkańcy Słupska będą mogli wyrazić swoją opinię na temat planowanej zmiany granic administracyjnych miasta, czyli poszerzenia jego terytorium o sześć sołectw. Wystarczy, że odpowiedzą na pytanie zawarte w ankiecie konsultacyjnej.

-Apeluje do mieszkańców Słupska o udział w konsultacjach. Ankieta zawiera tylko jedno pytanie: „Czy jesteś za zmianą granic miasta Słupska, polegającą na włączeniu do granic miasta Słupska poszczególnych sołectw…” Są trzy warianty odpowiedzi i wybieramy tylko jeden. DO ankiety dołączona jest mapka poglądowa, pokazująca aktualne granice Słupska i granice sołectw, o które występuje Rada Miasta

- wyjaśnia prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Ankieta dostępna będzie w drodze elektronicznej na stronie internetowej www.slupsk-laczy.pl oraz w wersji papierowej, którą można otrzymać w Urzędzie Miejskim w Słupsku przy Placu Zwycięstwa 3 w pokoju nr 8 oraz we wszystkich jednostkach organizacyjnych miasta. Wypełnioną ankietę można odesłać na adres:urzad@um.slupsk.pl lub dostarczyć do urzędu.

Listen to "Prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka" on Spreaker.

Wiceprezydent Słupska Marta Makuch podkreśla, że bez poszerzenia granic Słupsk nie będzie mógł się rozwijać, ponieważ brakuje w mieście terenów, chociażby pod budownictwo mieszkaniowe, czy przemysłowe.

Listen to "Wiceprezydent Słupska Marta Makuch" on Spreaker.

Konsultacje społeczne to jeden z elementów wniosku o poszerzenie granic, jaki miasto Słupsk składa do Rady Ministrów. Potrwają do 18 marca.