Rusza 6. edycja kołobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego

Kołobrzeg
Autor: pixabay Kołobrzeg

Na Budżet Obywatelski 2023 kołobrzeski magistrat przeznaczył, podobnie jak w latach ubiegłych, milion złotych. Nowością jest natomiast to, że wybierane będą tylko projekty ogólnomiejskie. Dokładnie za tydzień- 1 marca- rozpocznie się nabór projektów. Każdy mieszkaniec Kołobrzegu może zgłosić dowolną liczbę pomysłów. Najlepsze zostaną wybrane w czerwcu.

Nabór wniosków w Kołobrzeskim Budżecie Obywatelskim rozpocznie się 1 marca. Na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców miasto przeznaczyło ponownie milion złotych. Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska ma nadzieję, że zaangażowanie i pomysłowość mieszkańców dorówna statystykom z poprzednich lat.

-Przez wszystkie lata realizacji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 217 projektów, z czego 29 zostało skierowanych do realizacji. 19 już zrealizowaliśmy, 10 jest w trakcie lub za chwilę się rozpoczną. Wszystkie podnoszą jakość życia mieszkańców.

Listen to "Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska" on Spreaker.

Kołobrzeżanie będą mogli składać projekty do 22 marca, elektronicznie przez platformę bo.kolobrzeg.pl lub w formie papierowej w Biurze Obsługi Klienta.

-Każdy mieszkaniec Kołobrzegu może zgłosić dowolną liczbę projektów. Istotne, aby spełniały one określone kryteria m. in. każdy projekt musi mieć poparcie co najmniej 15 mieszkańców, a wartość projektu musi wynosić minimum 20 000 zł, kwota ta nie może jednak przekroczyć 500 000 zł

-mówi Joanna Pawlak, koordynatorka BO.

Listen to "Joanna Pawlak, koordynatorka BO" on Spreaker.

Weryfikacja zgłoszonych projektów potrwa od 22 marca do 22 kwietnia. 25 kwietnia nastąpi publikacja wstępnych wyników weryfikacji projektów wraz z uzasadnieniem ocen negatywnych. Następnie do 2 maja wnioskodawcy będą mieli czas na składanie odwołań od negatywnej oceny (weryfikacji) projektów. 24 maja ratusz planuje publikację wykazów projektów, które poddane zostaną pod głosowanie. Mieszkańcy na wybrane projekty będą mogli głosować od 7 do 20 czerwca. Ogłoszenie wyników nastąpi do 21 lipca. Zwycięskie pomysły zostaną zrealizowane w przyszłym roku.