Rusza grudniowy DKF Projekcja w Słupsku

2021-12-01 15:23
Kurier Francuski z Liberty Kansas Evening Sun.jpg
Autor: materiały prasowe DKF w grudniu rozpocznie się filmem "Kurier Francuski z Liberty Kansas Evening Sun"

4 ciekawe pokazy filmowe odbędą się w ramach grudniowego DKF Projekcja w Słupsku. Będzie film o francuskiej prasie, o modzie, a także hiszpański kandydat do Oscara. Pierwszy seans już w czwartek.

2 grudnia zostanie wyświetlony film Wesa Andersona. Jego Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun to list miłosny i zarazem hołd złożony dziennikarstwu i prasie drukowanej. Akcja filmu rozgrywa się w siedzibie amerykańskiej gazety, w fikcyjnym francuskim miasteczku, gdzie zespół redakcyjny zbiera się, by wydać ostatni numer czasopisma. To właśnie cztery artykuły-nowele, przyporządkowane różnym działom magazynu, złożą się na opowieść o miasteczku, w którym tylko pozornie nic się nie dzieje.

Tydzień później, 9 grudnia, zaplanowano seans filmu Fernando Leóna de Aranoy, który został ogłoszony oficjalnym hiszpańskim kandydatem do Oscara. Akcja dzieje się w słonecznej Hiszpanii, gdzie Javier Bardem, tytułowy Szef Roku, pragnie zdobyć nagrodę dla najlepszego lokalnego biznesu. Aby dopiąć swego, mężczyzna wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji.

szef roku
Autor: materiały prasowe Film "Szef roku" to hiszpański kandydat do Oscara.

16 grudnia nowy obraz Ridleya Scotta. Dom Gucci to opowieść o modowej dynastii, która stworzyła markę kojarzącą się na całym świecie z luksusem. Oszałamiający sukces rodzinnego biznesu z jej tragicznym finałem, wstrząsnął swego czasu nie tylko Włochami. W filmie zobaczymy plejadę gwiazd z Lady Gagą - w roli Patrizii Reggiani - na czele.

Klubowe spotkania zakończą się 30 grudnia Kawą i papierosami, czyli Kultowym filmem mistrza amerykańskiego kina niezależnego. Te pokaz zwieńczy również zaplanowany w kinie Rejs przegląd 7xJarmusch. W jedenastu często improwizowanych epizodach, reżyser pozwala spotkać się na chwilę bohaterom, ale i aktorom, przy kawiarnianych stolikach. Rozmowy toczą się wokół najróżniejszych tematów, a komediowe, czarno-białe scenki trwają dokładnie tyle, ile zajmuje wyskoczenie na dymka lub wypicie filiżanki czarnego naparu.

Każdy film poprzedzi prelekcja znawców kina: Anny Patalon - absolwentkio prawa i filozofii oraz dziennikarza i krytyka filmowego Rafała Pawłowskiego.

Pokazy Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA odbywają się w sali kina „Rejs” przy al. 3 Maja 22 zawsze o godzinie 18:00. Na DKF, jak zwykle można zakupić bilety na poszczególne seanse lub karnet. Ze względu na okres świąteczny karnet grudniowy będzie dostępny w różnych wariantach cenowych, przy czym minimalna ilość biletów w karnecie obejmuje trzy spotkania. Karnet można nabyć wyłącznie w kasie kina, najpóźniej przed pierwszym klubowym seansem.

Listen to "DKF Słupsk- Joanna Gajdo ze Słupskiego Ośrodka Kultury" on Spreaker.