Rynek pracownika [ROZMOWA]

2021-12-16 13:22
Rok 2021 był na rynku pracy w Koszalinie rokiem pracownika
Autor: pixaby Rok 2021 był na rynku pracy w Koszalinie rokiem pracownika

Majster brukarstwa powyżej 8 tys. złotych, operator koparki – 8 tys. złotych, kierowca ponad 6 tys. złotych. Takie oferty pracy i płacy można znaleźć na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie.

Niewątpliwie rok 2021 był rokiem pracownika na rynku pracy – uważa dyrektor urzędu, Henryk Kozłowski.

- W naszej ofercie jest ponad 650 ofert pracy. Obsługujemy także oświadczenia dotyczące cudzoziemców. Na tę chwilę zarejestrowaliśmy już ok. 20 tys. oświadczeń w tym roku. Wdrażamy obsługę elektroniczną praktycznie na wszystkich poziomach obsługi pracodawców i poszukiwanych pracowników. Zapraszam do zapisywania się na Newsletter Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie. Adres to www.koszalin.praca.gov.pl. Są tam aktualne oferty pracy i niezbędne informacje o szerokiej pomocy poszukującym pracy – powiedział Radiu Plus dyrektor PUP w Koszalinie, Henryk Kozłowski.

Przeglądając oferty pracy na stronie internetowej koszalińskiego Powiatowego Urzędu Pracy, najwięcej propozycji jest dla stolarzy, kucharzy, fryzjerów, nauczycieli, kasjerów-sprzedawców, czy sprzątaczek. Można znaleźć także oferty pracy dla psychologów, wychowawców, pracowników biurowych, elektryków czy monterów.

W przyszłym roku będzie kolejna podwyżka płacy minimalnej w naszym kraju. Tym razem jej wzrost wyniesie 210 złotych i będzie wynosić 3010 złotych brutto, czyli 2210 netto. Podobnie będzie z minimalną stawką godzinową, która od stycznia 2022 roku wyniesie 19,70 brutto, co da 14,47 "na rękę". Bezrobocie w Polsce utrzymuje się obecnie na poziomie 5,8 procent.

Listen to "Henryk Kozłowski PUP w Koszalinie" on Spreaker.