[AKTUALIZACJA] Siostra zakonna z Koszalina zginęła w wypadku. W środę i czwartek Msze św. w jej intencji.

2023-03-21 19:26
s. Inga Grula
Autor: fot. Katarzyna Matejek/ "Gość Niedzielny" s. Inga Grula była przełożoną wspólnoty sióstr szensztackich na ul. Zielonej w Koszalinie

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj niedaleko Słupska. Śmierć poniosła s. Inga Grula ze zgromadzenia sióstr szensztackich.

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 6 we wsi Sąborze pod Słupskiem. Auto osobowe, którym kierowała s. Inga Grula zderzył się czołowo z samochodem dostawczym.

Msza św. w intencji zmarłej w środę (jutro) o godz. 18.00 w Sanktuarium Przymierza na Górze Chełmskiej. Eucharystii będzie przewodniczył bp Krzysztof Zadarko. W czwartek Msza św. za zmarłą s. Ingę o godz. 18.00 w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie. Eucharystii będzie przewodniczył bp diecezjalny Zbigniew Zieliński.

Nie znamy jeszcze terminu pogrzebu s. Ingi Gruli. Jak informują siostry szensztackie, uroczystości pogrzebowe odbędą się w Domu Prowincjalnym Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi w Otwocku k. Warszawy. Zmarła siostra zostanie pochowana na Cmentarzu w Otwocku w kwaterze sióstr szensztackich.

Samochód osobowy, którym kierowała 56-latka, zjechał nagle na przeciwległy pas wprost pod samochód dostawczy, którym kierował 27-letni kierowca. Siostra zakonna zginęła na miejscu. Kierujący dafem był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Takie informacje podał „Głos Pomorza”, cytując Jakuba Bagińskiego, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Siostra Inga miała 56 lat. Od 4 lat była przełożoną domu zakonnego przy ul. Zielonej w Koszalinie.