„Siostro, bracie – o zdrowie dbacie?”- konkursy dla słupskiej młodzieży i dzieci

zdrowa dieta
Autor: Antonina Vlasova/Shutterstock.com

4 konkursy dla dzieci i młodzieży organizuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku. Obywają się one w ramach akcji „Siostro, bracie – o zdrowie dbacie?”. To trzeci cykl konkursowy biblioteki w trakcie pandemii koronawirusa. Organizowany jest po to, aby wspierać najmłodszych w tym trudnym czasie. W konkursach uczestnicy będą przygotowywać różnorodne prace plastyczne oraz kręcić filmiki.

Akcja nawiązuje do poprzednich inicjatyw konkursowych: „Siostro, bracie – zostań w chacie” oraz „Siostro, bracie – jak się macie?, które miały zachęcić dzieci i młodzież do radosnej aktywności w trudnym dla wszystkich czasie pandemii.

- Konkursy akcji „Siostro, bracie – o zdrowie dbacie?” mają na celu przez lekką formę nauczyć dzieci i młodzież zdrowego stylu życia oraz zwrócić ich uwagę na zdrową i uważną codzienność, a także dbanie o odporność. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa

-mówi Agata Szklarkowska, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku.

Konkretne konkursy są kierowane do określonych grup wiekowych.

„Dbam o swoje zdrowie!” to konkurs na pracę plastyczną dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zadanie polega na wykonaniu jednej pracy plastycznej w dowolnym formacie i technice i sfotografowaniu jej. Wysłać należy na adres konkurszdrowie1@gmail.com.

Na uczniów klas I-III szkół podstawowych czeka konkurs „Smaczny i zdrowy obraz” – konkurs na pracę plastyczną wykonaną z owoców lub/i warzyw. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu jednej pracy z owoców i/lub warzyw i sfotografowaniu jej. Składanie prac mailowo pod adresem konkursobraz1@gmail.com.

„SzczepiMy się = chroniMy się!” to konkurs na plakat promujący szczepienia, adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu jednego plakatu promującego szczepienia, w dowolnym formacie i technice i sfotografowaniu go. Na prace organizatorzy czekają pod adresem konkursplakat1@gmail.com.

Uczniowie szkół średnich mają inne zadanie. Konkurs dla nich nazywa się „Bo najcenniejsze jest zdrowie!” i polega na nagraniu filmiku na temat zdrowia. Tematem krótkiego filmiku ma być zdrowy styl życia, troska o zdrowie i odpowrność. Gotowe filmiki należy wysłać na adres konkursfilmik12@gmail.com.

Prace lub zdjęcia prac we wszystkich konkursach należy wysyłać do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku mailowo do 6 marca. Wyniki 4 konkursów zostaną ogłoszone 16 marca.

Listen to "Agata Szklarkowska, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku" on Spreaker.