„Słupsk dla dzieci z Ukrainy” już w ten weekend

2022-04-01 16:35
Kiermasz Słupsk
Autor: materiały prasowe Kiermasz dobroczynny w Słupsku ma także integrować lokalną społeczność.

Kiermasz dobroczynny „Słupsk dla dzieci z Ukrainy” odbędzie się w ten weekend. Przy ul. Nowobramskiej w sobotę i w niedzielę (2 i 3 kwietnia) staną stoiska ze specjałami polskiej i ukraińskiej kuchni. Będzie można kupić ciasta, pierogi, bigos i inne smakołyki, a cały dochód zostanie przekazany na pomoc dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Dodatkowo otwarta będzie „szafa dobroci dla nastolatka”.

-Wydarzenie ma cel charytatywny, ale ma być też okazją, aby zintegrować lokalną społeczność z przybyłymi do nas obywatelami Ukrainy. Już zapowiadam, że wolontariuszki z Ukrainy szykują na nasz kiermasz mnóstwo smakołyków, których na pewno słupszczanie nie mieli jeszcze okazji posmakować

-zapowiada Urszula Markowska, Fundacja Lokalsi Słupsk.

Podczas kiermaszu będzie też prowadzona zbiórka odzieży dla nastolatków. Młodzieżowe bluzy, spodnie, koszulki, buty to jest coś czego brakuje najbardziej.

-Najwięcej mamy odzieży dziecięcej i dla kobiet, a ubrań dla nastolatków brakuje. Próbujemy temu zaradzić. Ostatnio, dzięki akcji z Fundacją Przystań, zakupiliśmy 200 voucherów na buty dla młodzieży. Teraz chcemy zorganizować zbiórkę, stąd zwracam się z apelem do młodych Słupszczan, którzy na pewno mają w sowich szafach dużo fajnych rzeczy, wystarczy wybrać jedną, taką, która ucieszy Waszych rówieśników z Ukrainy i przynieść ją na nasz kiermasz

-apeluje prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Kiermasz „Słupsk dla dzieci z Ukrainy” odbędzie się jutro i w niedzielę (2 i 3 kwietnia) od godz. 11.00 do 16.00 przy ul. Nowobramskiej w Słupsku.

Listen to "O kiermaszu dobroczynnym „Słupsk dla dzieci z Ukrainy”" on Spreaker.