Słupsk: Kolejki do laryngologów po COVID-e

2023-02-24 13:02
prof. Katarzyna Pawlak - Osińska, ordynator Oddziału Otolaryngologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku
Autor: Alicja Górska prof. Katarzyna Pawlak - Osińska, ordynator Oddziału Otolaryngologii w słupskim szpitalu

Długotrwałe zmęczenie, trudności z koncentracją czy problemy sercowo - naczyniowe to najczęstsze powikłania po chorobie COVID-19. Ale nie jedyne.

Kolejki do poradni laryngologicznej w Słupsku, regionie i w całej Polsce, to pokłosie pandemii Covid-19. Liczba pacjentów wzrosła nawet trzykrotnie. Z jakimi problemami zgłaszają się pacjenci? Wyjaśnia w rozmowie z Radiem Plus prof. Katarzyna Pawlak - Osińska, ordynator Oddziału Otolaryngologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. 

Listen to "prof. Katarzyna Pawlak - Osińska cz.1" on Spreaker.

"Rzeczywiście zwiększyła się ilość pacjentów z niedosłuchem, którzy przebyli infekcję wirusem SARS-CoV-2 i obserwujemy rzeczy, których wcześniej nie obserwowaliśmy, takie można powiedzieć dziwy, np. bardzo przerasta układ limfatyczny gardła u osób dorosłych"- informuje ordynatorka oddziału otolaryngologii w słupskim szpitalu.

Listen to "prof. Katarzyna Pawlak - Osińska cz.2" on Spreaker. Listen to "prof. Katarzyna Pawlak - Osińska cz.3" on Spreaker.

Niedosłuch powodowany jest najczęściej przez zalegającą woskowinę i po zapaleniu uszu, ale w tych przypadkach leczenie jest najłatwiejsze. Jakie są jeszcze inne przyczyny niedosłuchu?

Listen to "prof. Katarzyna Pawlak - Osińska cz.4" on Spreaker.
prof. Katarzyna Pawlak - Osińska, ordynator Oddziału Otolaryngologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku
Autor: Alicja Górska prof. Katarzyna Pawlak - Osińska, ordynator Oddziału Otolaryngologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku