Słupska Filharmonia ze sporą dotacją. Na co ją przeznaczy?

2022-04-26 16:08
Muzyka w Bibliotece. Ciepły koncert zimową porą
Autor: materiały prasowe

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku otrzymała ponad 340 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środki przeznaczone będą na organizację trzech wydarzeń muzycznych oraz remont hotelu dla muzyków przy ulicy Lutosławskiego.

W listopadzie ubiegłego roku słupska filharmonia złożyła cztery wnioski do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie. Trzy z nich uzyskały akceptację. Pozyskano 55 tys. zł na organizację koncertów edukacyjnych, 54 tys. zł na Drugi Festiwal Wojciecha Kilara oraz 67 tys. zł na wsparcie projektu pn. „Pamięci Karola Szymanowskiego” w przypadającą w tym roku 140. rocznicę urodzin tego kompozytora.

Listen to "Bogdan Kułakowski, p.o. dyrektora słupskiej Filharmonii" on Spreaker.

Oprócz środków na wydarzenia muzyczne, filharmonia otrzymała też 165 tys. zł na modernizację hotelu z pokojami gościnnymi dla muzyków, który znajduje się przy ulicy Witolda Lutosławskiego. Budynek wymaga naprawy dachu i na to zostaną przeznaczone pozyskane środki. Jakiś czas temu rozważana była możliwość sprzedaży tego budynku, jednak dziś raczej odchodzi się od tego planu. Mimo, iż budynek wymaga nakładów finansowych, jest bardziej wartościowy, niż środki, które można pozyskać na jego zbyciu.

Listen to "Bogdan Kułakowski, p.o. dyrektora słupskiej Filharmonii o budynku przy ul. Lutosławskiego" on Spreaker.

Dofinansowanie Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku otrzymała w ramach programu „Muzyka”.