Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa będzie pośredniczyć między chętnymi do pracy Ukraińcami, a przedsiębiorcami

2022-04-07 17:06
praca
Autor: Unsplash

Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa bezpłatnie pomoże przedsiębiorcom z regionu słupskiego nawiązać kontakt z szukającymi pracy uchodźcami wojennymi z Ukrainy. Wymiana informacji będzie działała także w odwrotnym kierunku.

Aby osiągnąć obrany cel, Izba współpracuje z Centrum Inicjatyw Obywatelskich i Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej. Te jednostki mają informować Ukraińców, by rejestrując się na stronie internetowej www.slupsk-ukrainie.pl podawali, oprócz danych kontaktowych, informacje o swoim doświadczeniu zawodowym oraz jaką pracę mogliby podjąć w Słupsku i regionie.

-Te informacje trafią do Izby, a my przekażemy je do pracodawców i to nie tylko tych zrzeszonych w naszej Izbie. Dlatego prosimy wszystkich pracodawców o zgłaszanie do nas swoich potrzeb kadrowych, abyśmy mogli te dane ze sobą powiązać

-mówi Tomasz Jerzak, sekretarz Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Listen to "Tomasz Jerzak, sekretarz Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej" on Spreaker.

Prezes słupskiej Izby Robert Firkowski szacuje, że na ten moment Izba może pomóc w znalezieniu pracy minimum 200 osobom.

-Myślę jednak, że będzie tych miejsc pracy dużo więcej, kiedy zgłoszą się do nas firmy nienależące do Izby, i kiedy rozpocznie się okres pracy sezonowej, pojawi się zapotrzebowanie na prace w gastronomii i hotelarstwie. Wiem, że pracodawcy chętnie zatrudniają Ukraińców, bo dorobili się oni w Polsce bardzo dobrej opinii jako pracownicy.

Listen to "Robert Firkowski, prezes Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej" on Spreaker.

Dla pracodawców, chcących zatrudnić Ukraińców oraz innych obcokrajowców odbędzie się otwarte spotkanie w siedzibie Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Na spotkaniu zostaną przedstawione nowe przepisy oraz dobre praktyki, które sprawdziły się przy zatrudnianiu obcokrajowców. Udział w spotkaniu potwierdzili m. in. Straż Graniczna, Powiatowy Urząd Pracy, firma pośrednicząca w zatrudnianiu obcokrajowców oraz firma, zatrudniająca od kilku lat obcokrajowców. Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia i godz. 12.00, Słupsk Al. Sienkiewicza 19.