Słupski szpital pomaga uchodźcom z Ukrainy

2022-03-09 12:33 Marcin Kieca
Słupski szpital przekazał łóżeczka dla dzieci z Ukrainy, które trafiły do Ustki
Autor: Materiały prasowe Słupski szpital przekazał łóżeczka dla dzieci z Ukrainy, które trafiły do Ustki

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku pomaga uchodźcom z Ukrainy. Chorzy uciekający przed wojną każdego dnia zgłaszają się na SOR i do przychodni POZ, a lekarze leczą ukraińskie dzieci, które przyjechały do miejscowości regionu słupskiego. Szpital wspiera także uchodźców materialnie.

Personel słupskiego szpitala przeprowadził badania dzieci ukraińskich, które trafiły do jednego z ośrodków wypoczynkowych w Rowach. Stan zdrowia małych pacjentów był zadowalający. Jedno z dzieci trafi wkrótce na konsultacje na oddział chirurgii dziecięcej słupskiego szpitala.

Lekarze przygotowani są także do wykonania badań dzieci z ukraińskiego domu dziecka, które zostały przywiezione do Ustki. Małym uchodźcom szpital przekazał także łóżeczka, które używane były na oddziale położniczo-ginekologicznym. Łącznie 30 łóżeczek dla maluchów zostało zawiezionych do ośrodka wypoczynkowego „Radość” w Ustce. Po przyjeździe mali pacjenci zostali także przebadani przez lekarzy słupskiego szpitala.

- Los obywateli Ukrainy, którzy zostali poszkodowani w wyniku wojny i musieli uciekać ze swoich domów jest nam szczególnie bliski, bo jesteśmy placówką ochrony zdrowia i dbanie o życie i zdrowie innych jest naszym priorytetem – mówi Andrzej Sapiński, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – Pomoc dla uchodźców jest inicjatywą naszego szpitala oraz naszych pracowników, którzy znajdują czas na pomaganie, wykonując także swoje obowiązki wobec pacjentów w szpitalu – zaznacza Anetta Barna-Feszak, wiceprezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

Personel słupskiego szpitala pomaga także obywatelom Ukrainy, którzy coraz liczniej docierają do miejscowości regionu słupskiego. Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej każdego dnia zgłasza się kilku uchodźców wojennych. Wszyscy z nich objęci są taką samą opieką medyczną jak obywatele polscy.