Śniadania Wielkanocne dla potrzebujących odbędą się w Słupsku i w Koszalinie

2022-04-15 13:14
Śniadanie Wielkanocne
Autor: Caritas

Śniadania Wielkanocne dla osób ubogich, samotnych, a także uchodźców wojennych z Ukrainy odbędą się w Słupsku i w Koszalinie. Na wspólną modlitwę i świąteczny posiłek w Niedzielę Zmartwychwstania zapraszają placówki Caritas, Dom Miłosierdzia Bożego oraz parafia pw. Ducha Świętego.

Potrzebujących oraz uchodźców wojennych z Ukrainy na Śniadanie Wielkanocne zaprasza m. in. parafia pw. Ducha Świętego w Koszalinie. Posiłek w Niedzielę Wielkanocną rozpocznie się o godz. 10.00.

-Śniadanie poprzedzać będzie świąteczna Msza św., podczas której będziemy celebrować zwycięstwo Chrystusa. Pojawią się na niej elementy w języku ukraińskim, będzie czytanie, modlitwa powszechna i tłumaczenie kazania. A po Eucharystii zapraszamy wszystkich uchodźców, niezależnie od wyznania, na Śniadanie Wielkanocne, by razem ze sobą być i choć na chwilę zapomnieć o tych traumatycznych wydarzeniach, które mają miejsce na Ukrainie

- mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas. Potrzebujących słupszczan na świąteczne śniadanie Caritas zaprasza do restauracji Młyn Słupski, także na godz. 10.00.

Listen to "ks. Tomasz Roda, dyrektor diecezjalnej Caritas" on Spreaker.

Śniadanie Wielkanocne odbędzie się także w nowym namiocie przy Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Rozpocznie się od Mszy św. o godz. 8.00, którą w Kaplicy Domu Miłosierdzia będzie sprawował biskup koadiutor Zbigniew Zieliński. Gospodarz DMB ks. Radosław Siwiński do udziału zaprasza wszystkich ubogich i samotnych. Po Eucharystii będą przygotowani, aby w namiocie ugościć 200 osób. Na stole pojawią się bardzo tradycyjne wielkanocne potrawy jak jajka, żurek i biała kiełbasa.

Listen to "ks. Radosław Siwiński, Dom Miłosierdzia Bożego" on Spreaker.

Każdy z uczestników Śniadania Wielkanocnego, zarówno w Słupsku, jak i w Koszalinie, otrzyma dodatkowo paczkę żywnościową z produktami o długim terminie ważności. Caritas przygotował ponad tysiąc takich świątecznych paczek.