Specjalną ofertę zajęć dla dzieci na czas ferii przygotowało Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
Autor: http://www.muzeum.slupsk.pl/ Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe w województwie pomorskim. Szereg atrakcyjnych zajęć dla dzieci organizuje Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Różnego rodzaju warsztaty będą się odbywać codziennie, od godziny 12 do 13.30. W tym roku wyjątkowo obowiązują na nie wcześniejsze zapisy.

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku organizuje Ferie w Muzeum 2022. Zajęcia będą prowadzone każdego dnia, od 14 do 27 lutego, od godziny 12 do 13.30. W tym roku, ze względu na pandemię, obowiązują zapisy. Trzeba przyjść w godzinach otwarcia Muzeum do kasy Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Na każde zajęcia przyjmowanych jest 15 pierwszych osób. A jakie atrakcje są w planach?

-Rozpoczniemy od „Emocji w sztuce”. Zobaczymy wybrane dzieła z wystawy "W nawiązaniu do Witkacego", porozmawiamy jakie emocje w nas wzbudzają i zastanowimy się dlaczego. Za pomocą rożnych kolorów oraz wybranych technik malarskich spróbujemy przedstawić swoje uczucia. Następnie poznamy codzienność osób, które po wojnie przyjechały do Słupska i wcielimy się w nie, grając w wielkoformatową grę planszową. Uczestnicy zajęć w naszym muzeum dowiedzą się też, czym jest tkanina artystyczna oraz spróbują wykonać papierową dekorację budowli średniowiecznej w oparciu o wzory maswerku bądź witrażu

- wymienia Katarzyna Maciejewska, kierownik działu Edukacji i Promocji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. W czasie zajęć nie zabraknie zabaw edukacyjnych, warsztatów plastycznych i muzycznych. W ferie można także odwiedzić wystawy stałe Muzeum Pomorza Środkowego. Są one dostępne od środy do niedzieli. Szczegóły na stronie muzeum.slupsk.pl

Listen to "Katarzyna Maciejewska, kierownik działu Edukacji i Promocji Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku" on Spreaker.