Spektakl, spotkanie autorskie i konkurs w Sianowie

2022-05-23 16:19
sianów
Autor: materiały prasowe

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Sianów przygotowują w najbliższych dniach kilka ciekawych wydarzeń.

Z okazji Dnia Matki spektakl „Akompaniator” w sianowskim kinie Zorza 26 maja o godz. 18:00. To komedia z elementami makabreski, nagłymi zwrotami akcji i mistrzowskimi pojedynkami aktorskimi. Śpiewaczka operowa i jej nieśmiały akompaniator spotykają się na próbie. On zakochany w niej beznadziejnie od 30 lat, ona nieświadoma jego uczucia. Uczucia, które jest – najdelikatniej mówiąc – bardzo dziwne. Na scenie aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina.

Listen to "Aleksandra Kowalczyk, dyrektor Centrum Kultury" on Spreaker.

Tego samego o 19.00 w sianowskiej bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubejem. Marcin Świetlicki, poeta, prozaik, aktor, dziennikarz radiowy i telewizyjny, tekściarz i wokalista. Mariusz Czubaj – pisarz, profesor antropologii kultury na Uniwersytecie SWPS, autor książek tłumaczonych na kilka języków. Dwukrotny zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną. Wstęp na spotkanie jest wolny.

spotkanie
Autor: materiały prasowe
Listen to "spotkanie autorskie" on Spreaker.

A już w sobotę (28.05) odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Poniesie nas muzyka”. To nowe wydarzenie na mapie pomorza środkowego, ideą konkursu jest promocja młodych artystów. Konkurs rozpocznie się w Kinie Zorza o godzinie 11:00

konkurs
Autor: materiały prasowe
Listen to "„Poniesie nas muzyka”" on Spreaker.