Spotkanie autorskie z ks.dr. Remigiuszem Szauerem 25 stycznia w KBP

2023-01-19 16:52
Spotkanie autorskie z ks. dr. Remigiuszem Szauerem 25 stycznia w KBP
Autor: www.biblioteka.koszalin.pl/ Spotkanie autorskie z ks. dr. Remigiuszem Szauerem 25 stycznia w KBP

Religijni, areligijni, irreligijni. Jaki jest obraz życia religijnego w świetle badań socjologicznych na Pomorzu Zachodnim?

Ks. dr Remigiusz Szauer jest socjologiem, teologiem i politologiem, autorem publikacji „Z dystansem i w potrzebie. Religijność i moralność mieszkańców diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej."

Duchowny jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest doktorem nauk społecznych w zakresie socjologii. Jest nauczycielem akademickim, pracownikiem Uniwersytetu Szczecińskiego.

Ks. dr Remigiusz Szauer jest autorem artykułów naukowych, raportów badawczych i książek socjologicznych. Publikował w „Więzi”i „Przewodniku Katolickim”. Współpracuje z Instytutem Statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie. Wieloletni duszpasterz akademicki oraz duszpasterz nauczycieli. Obecnie pracuje w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Spotkanie z nim 25 stycznia w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej poprowadzi Arkadiusz Wilman.