Sprawca poważnego wypadku w Sarbinowie tymczasowo aresztowany

2024-07-04 15:22
28-letni kierowcy usłyszał cztery zarzuty.
Autor: KMP w Koszalinie 28-letni kierowcy usłyszał cztery zarzuty.

Kierujący samochodem dostawczym mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie oraz posiadając podwójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów potrącił pieszych na chodniku w Sarbinowie. 28-latek jazdę zakończył na betonowym murze, a za moment próbował uciec z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją Sądu został zastosowany wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło 1 lipca br. w centrum nadmorskiej miejscowości. Z relacji świadków wynika, że 28-letni kierujący autem dostawczym przy ulicy Nadmorskiej w Sarbinowie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na zatłoczony chodnik i potrącił dwóch pieszych. Kierujący swoją jazdę zakończył na betonowym murze, a po całym zdarzeniu próbował oddalić się z miejsca, nie udzielając pomocy pokrzywdzonym. W wyniku zdarzenia 61-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafili do koszalińskiego szpitala. Trzecia, poszkodowana osoba, nie wymagała hospitalizacji, więc została zaopatrzona przez medyków na miejscu.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast podjęli interwencję. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że 28-latek miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że nie pierwszy raz wsiadł on za kierownicę po spożyciu alkoholu i posiada podwójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2026 roku.

Mężczyzna 4 lipca usłyszał szereg zarzutów m. in. spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdu, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy pokrzywdzonym.

Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: KMP w Koszalinie