„Świąteczny Upominek dla Seniora” w Ustce

2021-11-19 17:50
Choinka, prezenty
Autor: Anna Golaszewska/East News

Ruszyła świąteczna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce. Może włączyć się każdy i przygotować paczkę pod choinkę dla samotnych seniorów.

Święta to czas dzielenia się szczęściem i miłością, jednak dla samotnych seniorów jest to czas szczególnie trudny, a ich osamotnienie może stać się jeszcze bardziej dotkliwe. Nie mogą liczyć na kontakt z bliskimi ze względu na dużą odległość, często nie mają rodziny. Dlatego ustecki MOPS chce dotrzeć do każdego ze swoich podopiecznych z wigilijnym upominkiem i świątecznymi życzeniami.

Marzenia seniorów są skromne, ktoś marzy o dobrej książce, ciepłych skarpetach, kapciach, kubku dobrej kawy, czekoladzie, ciasteczkach czy kosmetykach. Jak przygotować paczkę? Jedynym wymogiem jest to, by wszystkie przedmioty były nowe lub bez oznak użytkowania. Do prezentów można dołączać życzenia. Dary można dostarczyć do 17 grudnia włącznie do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce, ul. Ks. Kard. St. Wyszyńskiego 3. Kontakt telefoniczny: 59 815 43 90 lub 601 709 660.