Tak wygląda plakat Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film

plakat
Autor: materiały prasowe

Jego autorem jest Patryk Hardziej. Trwa także nabór filmów, które po selekcji trafią do konkursów festiwalowych.

Patryk Hardziej tworzy całą oprawę graficzną i komunikację wizualną 41. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

Patryk Hardziej
Autor: materiały prasowe

- Film zawsze był dla mnie ogromną inspiracją, dlatego uwielbiam tworzyć plakaty filmowe, dają one ogromną okazję do rozwijania własnego języka wizualnego i pozwalają na różnego rodzaju eksperymenty. Stworzenie plakatu do festiwalu filmowego jest jednak trudniejsze, ponieważ nie mamy tu jednej historii, do której się odwołujemy, a cały ich zestaw, dlatego trzeba znaleźć punkt zaczepienia, znaleźć to, za co film kochamy. Zdecydowałem się na patchworkowy plakat w mocnej kolorystyce z jednym motywem fotograficznym – ojca pokazującego swojej córeczce świat przez obiektyw kamery. To właśnie obiektyw kamery zdolnych twórców wiele nas uczy, uwrażliwia i pozwala podróżować po całym świecie nie wychodząc z domu – mówi Patryk Hardziej.

Autor to działający międzynarodowo, multidyscyplinarny ilustrator, projektant grafik oraz researcher. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz założyciel kursów Sztuka Projektowania i Fundacji Karola Śliwki. Pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych, międzynarodowej wystawy polskiego designu, która odbyła się w sześciu krajach, nagrodzonej Projektem Roku STGU (2016). Autor książki „CPN – Znak, identyfikacja, historia”. Ma na koncie współpracę m.in. z takimi markami i instytucjami jak: Amnesty International, British Airways, Narodowa Galeria Sztuki Zachęta, Muzeum Emigracji w Gdyni, Centrum Designu Gdynia, Ministerstwo Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Nowej Zelandii.

W lutym otwarty został nabór filmów, trwa ich selekcja, jej wyniki poznamy w maju.

41. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych MŁODZI I FILM od 6 do 11 czerwca 2022r.

Listen to "Anna Serdiukow, wicedyrektor programowa i rzeczniczka MiFu" on Spreaker.