Teatr Rondo w Słupsku świętuje 50 lat istnienia

2022-04-22 15:49
Karniło
Autor: Facebook Teatr Rondo

Teatr RONDO w Słupsku ma już 50 lat. Ten okrągły jubileusz świętuje od zeszłego tygodnia. W tę sobotę (23 kwietnia) odbędą się kolejne wydarzenia.

Pierwszy wieczór, w ramach którego świętowano jubileusz Teatru Rondo poświęcony był Antoniemu Franczakowi, bohaterem kolejnego będzie Jerzy Karnicki instruktor teatralny i aktor. Swoją przygodę z teatrem rozpoczął w Klubie „Pod Rybką” w Słupsku, od tamtej pory związany jest z teatrem. W 1972 roku nawiązał współpracę właśnie z Antonim Franczakiem w Teatrze Rondo, by później zdobyć nagrodę na festiwalu OSTJA za spektakl „Satyr albo Dziki mąż” wg poematu J. Kochanowskiego i otrzymać zaproszenie na Festiwal Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu.

Jerzy Karnicki reżyserował spektakle, które otrzymywały wysokie oceny na międzynarodowych festiwalach w Portugalii, Francji, Włoszech, Czechach, Danii. Jego spektakle mogli obejrzeć także widzowie z Węgier, Rosji, Ukrainy. Po zdobyciu dużego doświadczenia teatralnego Jerzy Karnicki sam prowadził warsztaty teatralne w kraju i zagranicą.

Reżyserował nie tylko spektakle na scenie amatorskiej i profesjonalnej, ale również duże widowiska plenerowe. W 1981 roku uzyskał dyplom aktora dramatycznego i związał się z Teatrem Dramatycznym w Słupsku.

Wieczór wspomnień pt. KARNIŁO odbędzie się w 50 rocznicę premiery spektaklu „Tu kolumbowe miałem stanowisko”, czyli jutro (23 kwietnia) o godzinie 18:00 w Teatrze Rondo. W programie wieczoru spotkanie z Jerzym Karnickim, piosenki, teksty, wspomnienia, wszystko przy akompaniamencie Krzysztofa Plebanka. Bilety na wydarzenie dostępne są w siedzibie teatru.

Listen to "50 lat Teatru Rondo- Katarzyna Sygitowicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury i Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska" on Spreaker.