Trwa nabór na podyplomowe studia teologiczne w Koszalinie

2022-07-08 14:50
Studia teologiczne w Koszalinie
Autor: materiały prasowe

To propozycja nie tylko dla nauczycieli, chcących dodatkowo prowadzić lekcje religii.

Podyplomowe studia teologiczne w Koszalinie realizowane są na dwóch kierunkach. Jeden kierunek - licencjackie studia podyplomowe z teologii to propozycja dla duchownych oraz osób świeckich, chcących kontynuować pracę naukową lub chcących poszerzyć swoją wiedzę z tej dziedziny nauki. Ukończenie tych studiów umożliwia rozpoczęcie studiów doktoranckich. Dwuletnie licencjackie studia podyplomowe z teologii wpisane są także w formację stałą księży. Uczestniczą w niej duchowni, będący rok po otrzymaniu święceń prezbiteratu.

"Mogą się zgłaszać osoby wierzące, a także poszukujące, chcące poszerzyć swoją wiedzę. Osoby, które ukończyły te studia, są wdzięczne, bo te studia pomogły im wiele rzeczy zrozumieć, są bardziej odważni w rozmowach o wierze, poznali literaturę, która poszerzyła ich horyzonty"- wyjaśnia ks. dr Tadeusz Ceynowa.

Drugi kierunek to studia teologiczno- katechetyczne, adresowane do pedagogów, chcących zdobyć kwalifikacje do nauczania lekcji religii w szkołach podstawowych i średnich. Wymogiem jest posiadanie tytułu magistra, niekoniecznie z teologii oraz uprawnień pedagogicznych. To propozycja dla nauczycieli innych przedmiotów, by uzyskali uprawnienia do nauczania kolejnego przedmiotu. 

Listen to "ks. dr Tadeusz Ceynowa, koordynator studiów podyplomowych w z teologii w Koszalinie" on Spreaker.

Rekrutacja na studia podyplomowe z teologii potrwa do 15 września. Szczegóły na stronie [TUTAJ].