Trwają zapisy do III Biegu gminy Słupsk

Bieganie
Autor: pixabay.com Bieganie

Tym razem impreza sportowa odbędzie się w Strzelinie i promować będzie ekologię. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy bez względu na wiek, płeć i kondycję fizyczną. Trasy biegu będą zróżnicowane, a chodzi tu przede wszystkim o integrację społeczności lokalnej.

Bieg Ekologiczny odbędzie się na terenie rekreacyjnym przy boisku wielofunkcyjnym w Strzelinie. Zaplanowane są trzy trasy biegu o różnej długości i będzie można wybrać tę adekwatną do swoich możliwości sportowych.

-Mamy zaplanowaną trasę rodzinną, czyli 3 km. Mamy też trasy główne 5 km i 10 km. Do udziału zapraszamy nie tylko biegaczy, ale i miłośników Nordic Walking

-mówi Ewelina Urban, inspektor do spraw sportu i ochrony zdrowia w Urzędzie Gminy Słupsk.

Bieg zaplanowano na sobotę, 2 kwietnia, zostało więc jeszcze sporo czasu na zapisanie się, ale nie ma co zwlekać, gdyż miejsc szybko ubywa. Zapisało się już około 120 osób, a udział może wziąć maksymalnie 200. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej www.biegislupsk.pl

Wszystkie osoby, które wezmą udział w biegu mają otrzymać pamiątkowe medale. Ewelina Urban podkreśla, że to szczególna gratka dla uczestników poprzednich biegów gminnych.

-Pierwszy bieg gminy Słupsk odbył się w 2019 roku Redzikowie, drugi w 2021 roku w Krępie Słupskiej. Medale ze wszystkich trzech biegów utworzą wspólnie piękną mapę gminy Słupsk.

Celem Biegu Ekologicznego, podobnie jak wcześniejszego Biegu Przyjaźni i Biegu Strażackiego, jest integracja społeczności lokalnej w ramach wspólnej akcji pn. „Każdy może biegać”, a także propagowanie zdrowego stylu życia i popularyzacja biegania i chodzenia, jako czynnej formy wypoczynku. Dodatkowo ma promować ekologiczne praktyki i postawy wśród mieszkańców gminy Słupsk.

Listen to "Ewelina Urban, inspektor do spraw sportu i ochrony zdrowia w Urzędzie Gminy Słupsk" on Spreaker.