Tydzień Bibliotek w Słupsku

2022-05-10 16:31
Warto czytać książki.
Autor: pixabay

Słupska Biblioteka przyłącza się do ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Szykuje się, więc prawdziwe święto wszystkich fanów czytania. W placówce będą odbywały się specjalne wydarzenia: spotkania autorskie, konkursy, warsztaty i wystawy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku przygotowała szereg atrakcji na Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Wydarzenia specjalne być może zachęcą nowe osoby do odwiedzenia biblioteki.

Biblioteka przygotowała zróżnicowany program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Już jutro, 11 maja odbędzie się spotkanie autorskie z poetką Danutą Bartoszuk, promujące trzeci tomik poezji autorki, zatytułowany „Może narodzenie”. Spotkanie o godz. 17.00 w czytelni przy ul. Grodzkiej 3. Dzień później, 12 maja kolejne spotkanie, tym razem z regionalną poetką, dziennikarką Teresą A. Ławecką, także o godz. 17.00 w Czytelni. Tego samego dnia swoje spotkanie będą mieli pasjonaci gier planszowych. „Planszomaniacy” zgromadzą się w Filii nr 3 przy ul. Zygmunta Augusta 14, od godziny 16.00.

W piątek, 13 maja w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku zaplanowano Wiosenny Kiermasz Książek w godz. 11.00-17.00. W sprzedaży znajdą się książki popularno-naukowe z różnych dziedzin wiedzy, powieści, literatura dla dzieci i młodzieży oraz płyty i filmy. W ten sam dzień o godz. 11:00 w Fili nr 8 odbędzie się happening pt. "Biblioteka – Świat w jednym miejscu”.

Dodatkowo Biblioteka organizuje konkurs plastyczny przeznaczony jest dla dzieci od lat 10 - "Świat w jednym miejscu". Zaprasza także na wystawy: "Słupsk w cyjanotypii" autorstwa Wojciecha Chrząstowskiego, która prezentuje architekturę miasta w technice cyjanotypii, wystawę obrazów artystki ludowej, Romany Małeckiej oraz obrazów Agnieszki Żebiałowicz - Łach, które zostały wykonane techniką pouring.

Udział w wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę jest oczywiście bezpłatny.

Listen to "Kinga Dziwisz, kierownik Działu Udostępniania Zbiorów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słupsku" on Spreaker.