USTKA: Mundurowi odzyskali trzy skradzione samochody dostawcze

2024-06-14 14:20
Funkcjonariusze policji i SG odzyskali 3 skradzione samochody
Autor: KMP Słupsk Funkcjonariusze policji i SG odzyskali 3 skradzione samochody

Współpraca funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku doprowadziła do zatrzymania trzech osób oraz odzyskania skradzionych z terenu jednej z firm, wartych blisko milion złotych, trzech nowych samochodów dostawczych.

Z informacji uzyskanych przez służby wynikało, że na terenie jednej ze stref ekonomicznych mogą przebywać osoby związane ze środowiskiem złodziei samochodów, których łupem mogą paść znajdujące się tam pojazdy. W trakcie kontroli wytypowanego rejonu strażnicy graniczni oraz policjanci zwrócili uwagę na trzy dostawcze mercedesy, które w późnych godzinach nocnych wyjeżdżają z terenu jednej z firm. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania ich do kontroli. Dwa z nich po chwili zatrzymały się, jednak trzeci kierowca pomimo wydawanych sygnałów, zamiast się zatrzymać, rozpoczął ucieczkę. Policjanci i pogranicznicy udali się w pościg. Gdy w jego trakcie uciekający kierowca próbował zepchnąć z drogi jadące za nim radiowozy, funkcjonariusze Straży Granicznej oddali strzały w jedno z kół. Dyżurny słupskiej jednostki Policji poinformował swojego odpowiednika z Lęborka o pościgu, a ten skierował policyjne patrole, które wyjechały naprzeciw i rozłożyły kolczatkę. Po najechaniu na nią kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i po kilkudziesięciu metrach wjechał do przydrożnego rowu.

Zatrzymano trzy osoby. 30-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 25 i 32 lat usłyszeli już zarzuty kradzieży. Wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy, a wobec kobiety dozór. Odzyskano również wszystkie skradzione samochody, których łączna wartość sięga miliona złotych.