V Dzień Kultury dla Góry [ROZMOWA]

2022-06-23 14:34
10 lipca Dzień Kultury dla Góry
Autor: Materiały prasowe 10 lipca Dzień Kultury dla Góry

Piąty Dzień Kultury dla Góry już w niedzielę 10 lipca br. na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Organizują go, jak zwykle siostry szensztackie z tamtejszego Sanktuarium.

W programie: Msza św pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego, piknik z bigosem, grochówką i kiełbaskami, wystawy oraz występy zespołów muzycznych i tanecznych. Celem jest m.in. zebranie funduszy na budowę Centrum pielgrzymkowo-turystycznego.

- W tym roku zaprosiliśmy zespoły tańca Astra i Gracja z Koszalina. Zaprezentują się także młodzi artyści z Centrum Kultury 105. Będzie też wystawa akwareli prof. Ryszarda Dąbrowskiego. Część tych bajkowych obrazów będzie można nabyć. Oczywiście nie zabraknie też loterii w której można wygrać wiele oryginalnych i cennych nagród. Odbędzie się też licytacja mega owieczki, wykonanej w całości przez nasze siostry – powiedziała Radiu Plus s. Eligia Pawlisz ze Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

Podczas Dnia Kultury dla Góry zaplanowano też mnóstwo zabaw i zajęć dla dzieci. Radio Plus jest patronem medialnym wydarzenia.

Listen to "s. Eligia Pawlisz z Góry Chełmskiej w Koszalinie" on Spreaker.