W kinie dwie premiery warte uwagi

2024-05-16 17:47
Kino sieci Helios
Autor: Social.helios, Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Dwie ciekawe premiery filmowe pojawią się w kinie w ten weekend. Pierwszy tytuł to propozycja dla całych rodzin, czyli familijna komedia „Istoty fantastyczne”. Drugi premierowy film to komedia pełna zwrotów akcji „Hit Man”. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć także ambitne propozycje w cyklu Kino Konesera.

Nowością nadchodzącego weekendu jest komedia „Hit Man”. To komediowy film sensacyjny w reżyserii wielokrotnie nominowanego do Oscara – Richarda Linklatera, doceniony przez krytyków i festiwalową publiczność. W roli współpracownika policji, który by złapać osoby zlecające morderstwa sam wciela się w zabójcę, wystąpił Glen Powell. Partneruje mu zjawiskowa Adria Arjona oraz Austin Amelio. Scenariusz filmu zainspirowały prawdziwe, choć nieprawdopodobne wydarzenia, opisane w 2001 roku na łamach magazynu Texas Monthly. „Hit Man” to jedyne w swoim rodzaju połączenie akcji, humoru, suspensu, sensacji i burzliwego romansu. Na co dzień skryty i nieśmiały profesor filozofii Gary Johnson, pokazuje drugie oblicze, dorabiając jako „fałszywy zabójca” na usługach Departamentu Policji z Nowego Orleanu. Obdarzony niespotykanym talentem do zdumiewających metamorfoz i przebieranek, mężczyzna nie ma sobie równych w wyłapywaniu ludzi planujących morderstwa swoich wrogów. Co jednak, gdy – podszywając się pod killera – sam znajdzie się pod wpływem i urokiem kobiety, którą zamierzał posłać za kratki? Czy uwikłany w gorący romans zdoła oprzeć się pięknej Madison, czy też sam stanie się ofiarą w tej przebiegłej grze pozorów?

Film dla młodszych widzów to zdecydowanie familijna komedia „Istoty fantastyczne”. 12-letnia Bea tymczasowo wprowadza się do babci i prawie natychmiast zaprzyjaźnia się z zrzędliwym sąsiadem z góry, Calem. Ale Cal nie mieszka sam. Wokół niego jest pełno wyimaginowanych przyjaciół, którzy zostali sami po tym, jak ich prawdziwi ludzcy przyjaciele dorośli. Okazuje się, że Cal i Bea są jedynymi osobami, które są w stanie zobaczyć IFy. Łączą więc siły aby pomóc IFom i sparować je z nowymi dziećmi. Co może, ale wcale nie musi być możliwe. Reżyser i aktor John Krasinski, znany głównie z reżyserii serii „Ciche miejsce” czy głównej roli w serialu „Jack Ryan”, tym razem, jak sam przyznał, chciał stworzyć film, który mogłyby obejrzeć jego dzieci. W tej sposób powstały „Istoty Fantastyczne” czyli magiczna podróż pokazująca niesamowitą moc dziecięcej wyobraźni skierowana do widza w każdym wieku.

W Kina Konesera zaplanowano przedpremierowy seans filmu „Jutro będzie nasze”. Próbując uciec przed patriarchatem powojennego włoskiego społeczeństwa, główna bohaterka Delia planuje zbuntować się przeciwko brutalnemu mężowi. Pokaz filmu w poniedziałek 20 maja.

Dziś na antenie Radia Plus Koszalin słuchacze, zainteresowani wyjściem do kina będą mogli wygrać podwójne zaproszenia do kina Helios w Koszalinie na dowolnie wybrany przez siebie seans.

Wystarczy uważnie słuchać i odpowiedzieć na zadane w audycji pytanie. Odpowiedzi należy wysyłać na adres koszalin@radio-plus.pl. Zaproszenia do kina czekają.

Listen to "Joanna Janczewska, kierownik marketingu w jednym z koszalińskich multiplexów" on Spreaker.