W niedzielę obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski

2022-10-14 15:34
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia
Autor: brak danych

Tego dnia we wszystkich parafiach diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zbiórka na stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w niedzielę w całej Polsce, także w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. To dzięki niej pomoc materialną otrzymują młodzi ludzie z terenu całej Polski, w tym z diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. W ciągu dwudziestu dwóch lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski. 

W diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej mamy ponad 60 stypendystów. Trwa jeszcze nabór, który potrwa do końca listopada. O stypendia mogą ubiegać się uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej, średniej lub studenci, pochodzący z mniejszych miejscowości, do 20 tys. mieszkańców. Ważnym kryterium jest także dochód, nie przekraczający 2100 zł na osobę w rodzinie. Liczy się także średnia ocen. Z programu stypendialnego mogą korzystać zdolni uczniowie, utalentowani, ale pochodzący z biedniejszych rodzin. Stypendium wynosi od 400-600 zł miesięcznie.

Listen to "ks. Paweł Wojtalewicz, koordynator Fundacji DNT w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej" on Spreaker.

"Poza wsparciem finansowym, chcemy też ofiarować tym młodym ludziom formację duchową. Dlatego też stypendyści uczestniczą każdego roku w obozach wakacyjnych. Takie obozy to integracja młodych, ale i wspólne dawanie sobie świadectwa wiary"- wyjaśnia ks. Paweł Wojtalewicz, koordynator Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. "W czasie, kiedy wielu młodym ludziom nie jest po drodze do Kościoła, bo przeżywają osobiste kryzysy wiary, chcemy umocnić naszych stypendystów, aby sami mężnie trwali w wierze, ale odkrywając swoje talenty, dary i charyzmaty, mieli siłę do dawania świadectwa swoim rówieśnikom"- dodaje ks. Wojtalewicz.

Szczegóły dotyczące programu stypendialnego i formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie internetowej diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej [TUTAJ].