W poniedziałek „Dzień Informacji dla Słupskiego Seniora”

2021-11-12 13:40
seniorzy
Autor: materiały prasowe „Dzień Informacji dla Słupskiego Seniora”

Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Seniora, który przypada 14 listopada. Dzień później w Placówce Wsparcia Dziennego „Dom Sąsiedzki” zgromadzą się przedstawiciele słupskich instytucji i podmiotów, które oferują pomoc osobom starszym, aby przekazać im garść informacji na temat usług, z których mogą korzystać.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, który jest głównym organizatorem wydarzenia, przedstawią informacje m. in. na temat wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, teleopieki, usług opiekuńczych, mieszkań chronionych, Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Bezpieczna Przystań”, a także Klubu Aktywności i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

- Chcemy z naszą ofertą dotrzeć do jak największej liczby osób. Seniorzy to szczególna grupa, którą otaczamy wsparciem. W ostatnich latach poszerzyliśmy zakres usług w tym zakresie, dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i organizujemy spotkanie, na którym będzie można dowiedzieć się o dostępnych formach i warunkach otrzymania wsparcia

- mówi Marcin Treder, dyrektor słupskiego MOPR.

W Domu Sąsiedzkim, gdzie odbędzie się to wydarzenie obecni będą także przedstawiciele zakładów opieki zdrowotnej i sklepów medycznych, a także pracownicy ZUS. Cała akcja odbywa się pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Słupsku.

„Dzień Informacji dla Słupskiego Seniora” odbędzie się w najbliższy poniedziałek (15 listopada) w godzinach 10-14 w Placówce Wsparcia Dziennego „Dom Sąsiedzki” przy ulicy Ogrodowej 20A.

Listen to "Marcin Treder o „Dniu Informacji dla Słupskiego Seniora”" on Spreaker.
„Dzień Informacji dla Słupskiego Seniora”
Autor: materiały prasowe „Dzień Informacji dla Słupskiego Seniora”