"W rytmie życia" z o. Marko Rupnikiem dziś po godz. 17.00

2022-05-12 14:58
W rytmie życia
Autor: Alicja Górska

To znany na całym świecie artysta, teolog, rekolekcjonista.

Jego mozaiki czy malowidła nie są tylko dekoracją. Te obrazy mają tłumaczyć Słowo Boże i pomagać wnikać w głębię wiary. Wykonał już m.in. wystrój takich miejsc jak kaplica Redemptoris Mater w pałacach watykańskich, nowy kościół w Fatimie, kaplica różańcowa w Lourdes, krypta w San Giovanni Rotondo, czy sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Do tej listy można już dołączyć kościół pw. św. Krzysztofa w Szczecinku, gdzie tydzień temu zakończyły się prace artystów i świątynia zyskała nowe wnętrze. 

O. Marko Ivan Rupnik, słoweński jezuita, a jednocześnie znany na całym świecie artysta przez prawie dwa tygodnie gościł w Szczecinku, gdzie wraz z grupą swoich studentów wykonywał polichromie w kościele pw. św. Krzysztofa.

Jakie obrazy pojawiły się w szczecineckiej świątyni? Jak wygląda praca tej grupy artystów? Odpowiedzi na te i inne pytania dziś w programie "W rytmie życia" po godzinie 17.00.

Zaprezentujemy wywiad ks. Wojciecha Parfianowicza z o. Marko Rupnikiem oraz rozmowę z ks. Bogusławem Matusikiem, proboszczem parafii św. Krzysztofa w Szczecinku.

Alicja Górska, zapraszam na to spotkanie.