W Siemianicach zaśpiewają dla Ukrainy

Solidarni z Ukrainą
Autor: materiały prasowe "Solidarni z Ukrainą"

Koncert charytatywny "Solidarni z Ukrainą" zaplanowano w gminie Słupsk. Muzyczne wydarzenie, w którym wezmą udział artyści głęboko związani z narodem ukraińskim, ich kulturą i tradycją, odbędzie się w najbliższa niedzielę w szkole w Siemianicach.

Koncert charytatywny "Solidarni z Ukrainą" zaplanowano w gminie Słupsk. Publiczność usłyszy najpiękniejsze ukraińskie pieśni i tradycyjne melodie, a cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz poszkodowanych w wojnie. W muzycznym wydarzeniu wezmą udział artyści głęboko związani z narodem ukraińskim, ich kulturą i tradycją.

Ukraińskie pieśni wykonają m. in. zespół MICHALOVE, młody zespół złożony z trzech osób powiązanych więzami rodzinnymi i miłością do muzyki tradycyjnej powstały w 2017 roku. Grupa pochodzi z Michałowa, małej miejscowości z powiatu słupskiego. W składzie zespołu znajduje się ratownik muzyczny, animator kultury oraz instruktor warsztatów artystycznych. Śpiewają tradycyjne pieśni wielogłosowe, głównie ukraińskie, ale też polskie i bałkańskie a’capella oraz we własnych aranżacjach przy akompaniamencie m.in. akordeonu, bębnów, handpana.

Wystąpi też DINA POKOTYLIUK, ukrainka mieszkająca w Polsce trzeci rok. Uczennica Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku, a także uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Słupsku. Śpiewa w dziecięco-młodzieżowym chórze „Fantazja” oraz w chórze „Pasjonata”, które są prowadzone przez dyrygent Liliannę Zdolińską. Dina to zdobywczyni wyróżnienia i nagrody publiczności na XX Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek Jezierzyce 2022.

Na scenie zaprezentuje się też pochodząca z Ukrainy studentka Akademii Pomorskiej w Słupsku HRYSTYNA KOMBAROVA. Artystka śpiewa, gra na gitarze, tworzy własne autorskie kompozycje. W koncercie nei zabraknie duatu. VALERIA KOSTIUNINA, ZAKHARII NEMIROV to duet i w pracy i w życiu. Ona- skrzypaczka, on- waltornista. Pochodzą z Ukrainy, od kilku lat mieszkają w Słupsku, pracują w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara.  

Koncert "Solidarni z Ukrainą" w najbliższa niedzielę o godz. 17:00 w Sali Teatralnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Czesława Miłosza w Siemianicach. Bilety w formie cegiełek dostępne będą przed wejściem na wydarzenie.

Listen to "Karolina Oszmaniec z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk" on Spreaker.