W Skrzatuszu maturzyści będą modlić się o swoją przyszłość

2022-04-06 15:50
Sanktuarium w Skrzatuszu
Autor: Diecezja koszalińsko-kołobrzeska

Maturzyści z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej będą pielgrzymować do Sanktuarium w Skrzatuszu. Wszystko po to, aby zawierzyć Matce Bożej egzaminy i swoją przyszłość. Słowo do uczniów skieruje biskup diecezjalny Edward Dajczak.

Pielgrzymka Maturzystów odbędzie się tradycyjnie w piątek, poprzedzający Niedzielę Palmową. Młodzież będzie uczestniczyła we wspólnej modlitwie i Eucharystii, której przewodniczył będzie biskup diecezjalny Edward Dajczak. Ordynariusz do maturzystów skieruje także homilię. Na koniec nastąpi akt zawierzenia Matce Bożej egzaminów i przyszłości wszystkich tegorocznych maturzystów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

-Będziemy modlić się za młodych, którzy za chwilę opuszczą mury szkoły i udadzą się na wymarzone studia, gdzie dalej będą realizować swoje powołanie

-mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

W tym roku hasłem przewodnim Pielgrzymki Maturzystów jest biblijny cytat „Złożyliśmy nadzieję w Bogu Żywym”.

-Nadzieja to wielki dar i myślę, że w czasie przygotowań do egzaminu maturalnego trzeba młodym przypominać, że ona jest w ich sercach, że jest to ukierunkowanie na to, że ich przyszłość będzie piękna i szczęśliwa, że wszystko, to co przed nimi, co im podaruje Pan Bóg jest po to, aby się rozwijali i mogli dzielić się swoimi talentami z innymi

-wyjaśnia ks. Zaniewski.

Pielgrzymka Maturzystów, która jest też okazją do chwili oddechu i wyciszenia stresu przed egzaminem dojrzałości, odbędzie się w najbliższy piątek, 8 kwietnia w Sanktuarium w Skrzatuszu. Początek uroczystości o godz. 19.00. Jeśli osobisty udział nie jest możliwy, przypominamy, że można duchowo włączyć się w pielgrzymkę przez transmisję internetową w Dobrych Mediach.

Listen to "ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży" on Spreaker.