W Słupsku ruszają konsultacje społeczne dotyczące mieszkań komunalnych

2022-04-12 20:01
Konsultacje społeczne, ankieta
Autor: Pixabay

To powinno zainteresować najemców mieszkań komunalnych w Słupsku. Jutro rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące Programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta Słupska na lata 2022-2026. Od tego dokumenty zależy, na jakich zasadach miasto zarządza mieniem komunalnym. Warto, aby mieszkańcy wykorzystali okazję i wypowiedzieli się na istotne dla nich tematy, jak np. wysokość czynszu.

Mieszkańcy mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych, wypełniając formularz, który dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie bip.um.slupsk.pl oraz na stronie www.slupsk.pl w zakładce „Mieszkaniec”.

-Odbędzie się także otwarte spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami. Zaplanowaliśmy je na 25 kwietnia o godz. 16:00 w sali nr 212 Urzędu Miejskiego w Słupsku, przy placu Zwycięstwa 3. Zachęcamy, aby słupszczanie zapoznali się z dokumentem, przyszli na spotkanie i wyrazili swoje opinie

-mówi Katarzyna Maruszak, dyrektor Wydziału Zarządzania Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Słupsku.

Listen to "Katarzyna Maruszak, dyrektor Wydziału Zarządzania Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Słupsku cz.1" on Spreaker.

Żeby zgłosić swoje uwagi i zaproponować zmiany najpierw oczywiście trzeba zapoznać się z programem. Warto, ponieważ można dowiedzieć się z niego więcej o planowanych remontach, ich finansowaniu czy ogólnej polityce czynszowej.

Listen to "Katarzyna Maruszak, dyrektor Wydziału Zarządzania Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim w Słupsku cz.2" on Spreaker.

Dokument oraz formularz konsultacyjnych dostępny jest też w wersji papierowej w Wydziale Zarządzania Nieruchomościami w godzinach pracy Urzędu. Konsultacje społeczne potrwają do 4 maja. Dodam, że Słupsk ma w swoim zasobie ponad 5 tys. mieszkań komunalnych, a lokatorów jest blisko 4 razy więcej.