W Słupsku trwa kompleksowa przebudowa ulicy Batorego

Remonty dróg
Autor: pixabay.com

Ulica Batorego w Słupsku zyska nową nawierzchnię jezdni i chodników. Przebudowana zostanie też sieć wodnokanalizacyjna. W czasie trwania remontu, kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Prace będą obejmować kompleksową przebudowę ulicy Batorego na całej długości. Poza oświetleniem, które zostało już wcześniej zmodernizowane, ulica zyska nową nawierzchnię jezdni i chodników, wykonane zostanie także zagospodarowanie zielenią. Jak zwykle, przy tego typu inwestycjach, przebudowana zostanie także sieć wodnokanalizacyjna, którą przeprowadzą słupskie Wodociągi.

W czasie trwania remontu, kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W pierwszym etapie zamknięty został odcinek remontowanej ulicy między Aleją 3. Maja i ulicą Bogusława X. Następnie w celu wykonania włączenia kolektora kanalizacji deszczowej, zamknięte będą dwa północne pasy Alei 3-go Maja na wysokości skrzyżowania z ulicą Batorego. Ruch w obu kierunkach odbywać się będzie dwoma pasami południowymi. Po wykonaniu przyłącza i odtworzeniu nawierzchni wszystkie pasy ruchu na Alei 3-go Maja zostaną udostępnione dla ruchu pojazdów. Na czas prowadzonych robót objazdy zostaną wyznaczone ulicami 3-go Maja - Leszczyńskiego – Grażyny.

-Apeluję do mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość, aby patrzyli na ten remont przyszłościowo, widzieli już perspektywę po zakończeniu prac

-wyraziła swoją prośbę prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Przebudowa ul. Batorego pochłonie około 2 mln zł. Prace powinny zakończyć się w połowie lata.

Listen to "prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka" on Spreaker.