W sobotę "Jazda rowerem po desce na wodzie" w Kołobrzegu

2022-08-19 15:00
Zawody Jazda rowerem po desce na wodzie w Kołobrzegu
Autor: materiały prasowe Zawody "Jazda rowerem po desce na wodzie" w Kołobrzegu przyciągają wielu widzów. Nie brakuje też chętnych do zmierzenia się z tym ekstremalnym wyzwaniem.

To jedyne takie zawody w Polsce. Zgłosiło się ponad 30 zawodników. Jak wyglądają zmagania uczestników?

Mają do przejechania 23 metry.. rowerem po wąskiej desce na wodzie. Zgłosiło się ponad 30 zawodników. Nie liczy się czas, tylko to, by pokonać ten dystans i zjechać rowerem do wody. A jak dokładnie wyglądają zmagania uczestników? O tym w rozmowie z Markiem Padiasem, wiceprezesem Ligii Morskiej i Rzecznej w Kołobrzegu. Pan Marek sam brał udział w tych zawodach i przyznaje, że każdy z uczestników ma swoje sposoby i techniki na to, by na falującej na wodzie desce przejechać rowerem.

Listen to "Marek Padias, wiceprezes Ligii Morskiej i Rzecznej w Kołobrzegu" on Spreaker.

Pomysł zorganizowania tak nietypowych zawodów kołobrzeżanie przenieśli z Niemiec. Po ponad 20 latach organizacji tej imprezy, wielu uczestników to stali bywalcy.

Zmagania śmiałków rozpoczną się w sobotę o godz.11.00 w Marinie Solnej przy ulicy Warzelniczej w Kołobrzegu. Potrwają około dwóch godzin. Wręczenie nagród o godz. 15.00 w Reducie Solnej w Kołobrzegu.