W sobotę pierwsza edycja Węgorzewskich Spotkań Historycznych ''z kopyta''

2022-08-11 17:51
Węgorzewskie Spotkania Historyczne
Autor: materiały prasowe

Nowa impreza historyczna pojawi się na mapie regionu koszalińskiego. W najbliższą sobotę (13 sierpnia) w Węgorzewie Koszalińskim odbędzie się pierwsza edycja Węgorzewskich Spotkań Historycznych ''z kopyta''. Impreza ma na celu zapoznanie uczestników z historią Polski i regionu. Zaproszenie na wydarzenie przyjęli liczni odtwórcy historyczni.

W programie Węgorzewskich Spotkań Historycznych ''z kopyta' pojawi się między innymi: strefa przeznaczona pod prezentację grup rekonstrukcji historycznej, pokazy dynamiczne wyszkolenia jeździectwa wojskowego, pokaz wyszkolenia funkcjonariuszy Policji, dla dzieci dmuchany zamek oraz animowane zabawy z nagrodami. Tematem przewodnim rekonstrukcji historycznych będą „Polskie siły zbrojne w XX wieku od roku 1914 po czasy współczesne.

-Zaplanowaliśmy też spotkanie z osobami, które badają historię w terenie, będziemy rozmawiać także o katastrofie w Czarnobylu oraz fortyfikacjach obronnych na Wale Pomorskim

-mówi Rafał Semołonik ze Stowarzyszenia Historycznego GNIAZDO.

Węgorzewskie Spotkania Historyczne już w najbliższą sobotę w Węgorzewie Koszalińskim w godz. 10.00- 18.00. Patronat medialny Radio Plus Koszalin.

Listen to "Rafał Semołonik ze Stowarzyszenia Historycznego GNIAZDO" on Spreaker.