[RELACJA] Warsztaty muzyczne dla dzieci ze scholi parafialnych odbyły się w Dźwirzynie

2024-01-22 13:32
Warsztaty muzyczne odbyły się przy parafii w Dźwirzynie
Autor: Alicja Górska Warsztaty muzyczne odbyły się przy parafii w Dźwirzynie

Prawie 60 dzieci wzięło udział w weekendowych warsztatach muzycznych w Dźwirzynie. Uczestnicy wraz z opiekunami przyjechali nad morze nie tylko z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Prawie 60 dzieci wzięło udział w weekendowych warsztatach muzycznych w Dźwirzynie. Adresowane były do dziecięcych scholi i grup parafialnych, głównie z terenu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Grupy przyjechały z Kołobrzegu, Sarbinowa, Piły, Warszawy, Parsęcka i Zarańska. Warsztaty prowadzili muzycy Anna Jachimowicz i Mariusz Czajka, a konferencje duchowe mówił ks. Marcin Piotrowski, organizator warsztatów. Dzieci uczyły się emisji głosu, dykcji i interpretacji muzycznej. W programie były także konferencje duchowe, zabawy i dyskoteka.

"Muzyka dla wielu dzieciaków jest chyba jednym z najważniejszych punktów ich życia, bo znają dużo piosenek i tańszą przy wielu piosenkach. A dobrze zrobione warsztaty jeszcze bardziej im pokażą, że śpiewać w scholi w kościele to jest zadanie i wyzwanie oraz odpowiedzialność za to, żeby poprowadzić innych ludzi do Pana Boga"- wyjaśnia ks. Marcin Piotrowski, diecezjalny duszpasterz dzieci. Anna Jachimowicz podkreśla, że poza pracą nad warsztatem wokalnym i muzycznym, ważne jest zwrócenie uwagi tych dzieci na treści, które śpiewają i to, jak śpiew jest ważny w czasie liturgii. "Śpiew w czasie Mszy św. jest bardzo ważny, bo po pierwsze jest na chwałę Pana Boga, a po drugie, ma pomóc ludziom się modlić"- wyjaśnia prowadząca warsztaty Anna Jachimowicz.

Organizaotrem warsztatów był ks. Marcin Piotrowski, diecezjalny duszpasterz dzieci i proboszcz parafii w Dźwirzynie
Autor: Alicja Górska Organizaotrem warsztatów był ks. Marcin Piotrowski, diecezjalny duszpasterz dzieci i proboszcz parafii w Dźwirzynie
Listen to "Warsztaty muzyczne w Dźwirzynie- relacja" on Spreaker.

To pierwsze tego typu zimowe warsztaty muzyczne w Dźwirzynie. Rozpoczęły się w piątek po południu, a zakończyły w niedzielę obiadem.