Weekendy dla narzeczonych w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

miłość, zakochani
Autor: pixabay.com

Weekendy dla narzeczonych odbędą się w marcu i maju w Koszalinie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Są to spotkania dla par, które planują zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Mają charakter warsztatowy, oparty na dialogu narzeczonych i pozwalają im jeszcze lepiej się poznać. Dodatkowo spełniają wymagania w zakresie katechez przedmałżeńskich.

Weekendy dla narzeczonych prowadzone są przez kilkoro animatorów. W tym gronie są małżeństwa z wieloletnim stażem, które dzielą się swoim doświadczeniem, a także księża, którzy przedstawiają małżeństwo z punktu widzenia nauki Kościoła. Spotkania nie mają formy wykładów, tylko warsztatów, które opierają się na dialogu narzeczonych.

-Staramy się poruszyć tematy ważne i czasami też trudne, o których w narzeczeństwie nie zawsze się rozmawia. Mam tu na myśli m. in. kwestie relacji z teściami, czy problemy z poczęciem dziecka. Warto takie sprawy omówić w ramach przygotowania do wspólnego życia

-mówiła Małgorzata Telega, animatorka spotkań. Absolwenci Rekolekcji dla Narzeczonych otrzymują zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.

Weekendy dla narzeczonych odbędą się w Koszalinie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, w terminie 18-20 marca oraz 20-22 maja. Rekolekcje dla narzeczonych rozpoczynają się zwykle w piątek o godz. 17.30, a kończą w niedzielę ok. godz. 18.00. Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem 600 984 248.

Listen to "Małgorzata Telega, animatorka spotkań" on Spreaker.