WSPR w Szczecinie otrzymała dary od WOŚP

2022-04-07 16:30
Ambulans Szczecin
Autor: Grzegorz Kluczyński

To 14 urządzeń do kompresji klatki piersiowej oraz 14 nowych toreb pediatrycznych, które wkrótce trafią do zespołów ratownictwa medycznego w województwie zachodniopomorskim.

Urządzenia Lucas 3 zapewniają wysokiej jakości uciśnięcia klatki piersiowej, które według badań zwiększają szanse na dobre wyniki pacjenta. Jednocześnie pomagają zapobiec zmęczeniu osoby udzielającej pomocy, ograniczają różnice w jakości resuscytacji i pozwalają uniknąć urazów związanych z resuscytacją u ratowników. Będą dużym wsparciem ZRM gdy u pacjenta dojdzie do nagłego zatrzymania krążenia.

Torby pediatryczne przydadzą się podczas interwencji z udziałem dzieci. Rocznie takich interwencji w naszym regionie jest blisko 9 tysięcy. W każdej przekazanej WSPR Szczecin torbie znajdują się m.in. rurki intubacyjne, zestawy doszpikowe, stazy taktyczne, maski twarzowe, wideolaryngoskop, glukometr czy koło pediatryczne.

Urządzenia przekazane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafią do filii WSPR w Szczecinie, Łobzie, Sławnie, Białogardzie, Świnoujściu, Goleniowie, Koszalinie, Wałczu, Stargardzie, Gryficach, Kołobrzegu, Myśliborzu i Kamieniu Pomorskim.