Wygodniej będzie na widowni koszalińskiego BTD

2024-05-28 15:21
Stara widownia BTD
Autor: Magda Wanowska-Miksa Nowe fotele BTD będą w podobnej kolorystyce, ale dużo wygodniejsze.

Wygodniej będzie na widowni Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. W drugiej połowie czerwca w teatrze rozpocznie się remont, który obejmie m. in. wymianę foteli i wykładziny oraz malowanie ścian. To pierwsze takie prace po 17 latach. Dzisiaj została podpisana umowa z wykonawcą, który na realizację inwestycji ma czas do końca sierpnia.

-Dawno takiej modernizacji teatr nie przeżywał. Modernizacja obejmie wymianę foteli, ale również malowanie wszystkich ścian wewnątrz, wymienimy też wykładzinę i kanał techniczny, którym przekazujemy informacje z kabin nagłośnieniowej i oświetleniowej na scenę, także przebudujemy wejście na scenę. Prace będą trwały parę tygodni, rozpoczną się po 19 czerwca, wtedy sala zostanie oddana w ręce firmy pana Pawła Lesia i tu już zacznie się dziać

-mówi Andrzej Mielcarek, dyrektor BTD.

Listen to "Andrzej Mielcarek, dyrektor BTD cz. 1" on Spreaker.

Po wymianie foteli na nowe, miejsc na widowni Bałtyckiego Teatru Dramatycznego będzie tyle samo -356. Teatr także zakupił 26 nowych mobilnych krzeseł, które będą służyły za dostawki. Stare fotele natomiast są na sprzedaż. Zainteresowani posiadaniem teatralnych siedzisk w swoim domu szczegóły znajdą na profilu BTD w mediach społecznościowych.

Listen to "Andrzej Mielcarek, dyrektor BTD cz. 2" on Spreaker.

Koszt remontu widowni BTD to ponad 1,3 mln zł. ¼ środków pochodzi z dotacji ministerialnej, pozostałą kwotę przekazał koszaliński samorząd.

Listen to "Tomasz Sobieraj, prezydent Koszalina" on Spreaker.

Pierwszy spektakl w odremontowanej sali BTD widzowie obejrzą 15 września. Będzie to premierowa komedia pt. „Rozkład jazdy” w wykonaniu aktorskiego duetu Żanetty Gruszczyńskiej-Ogonowskiej i Wojciecha Rogowskiego.