Wyruszą z modlitwą o nowe powołania kapłańskie

2024-05-17 18:11
Pielgrzymka o powołania ze Skrzatusza do Górki Klasztornej
Autor: Ks. Wojciech Parfianowicz "Gość Niedzielny" W 2022 roku klerycy pielgrzymowali w intencji powołań ze Skrzatusza do Górki Klasztornej.

Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie w ten weekend będzie pielgrzymować z Okonka do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w miejscowości Zamarte. Nadrzędnym celem drogi jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie, szczególnie dla diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ale chodzi też o lepsze poznanie diecezji.

-Chcemy się pokazać tym ludziom, którzy na co dzień nas nie widzą, żeby oni też mieli okazję zobaczyć, że jest seminarium, że ciągle istniejemy i o nich pamiętamy też w modlitwie. Kolejny cel jest taki, by klerycy mogli porznąć różne rejony naszej diecezji. Będzie wędrować przez dekanat Czarne, to bardzo odległe tereny i nie każdy miał okazję tam być

- mówi ks. Piotr Skiba, ojciec duchowny w WSD w Koszalinie.

Oprócz kleryków i duchownych, związanych z seminarium, do udziału w pielgrzymce zaproszeni się również młodzi chłopcy, którzy chcą rozeznać swoje powołanie. Zgłosić się można za pośrednictwem mediów społecznościowych koszalińskiego WSD.

Listen to "Ks. Piotr Skiba, ojciec duchowny w WSD w Koszalinie" on Spreaker.