[WYWIAD] "W rytmie życia" z Jackiem Krzyżanowskim, zastępcą dyr. Caritas diecezjalnej

2024-03-01 12:46
Jacek Krzyżanowski, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
Autor: Alicja Górska Jacek Krzyżanowski, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Na studiach w Warszawie dorabiał sobie, jako taksówkarz. Potem był dowódcą 24. bazy lotniczej w Zegrzu Pomorskim i służył także w II Korpusie Obrony Powietrznej w Bydgoszczy.

Na studiach w Warszawie dorabiał sobie, jako taksówkarz. Potem był dowódcą 24. bazy lotniczej w Zegrzu Pomorskim i służył także w II Korpusie Obrony Powietrznej w Bydgoszczy. Odpowiadał również za przygotowanie infrastruktury, niezbędnej do wdrożenia samolotów F-16 w na Krzesinach w Poznaniu i w Łasku pod Łodzią. 

Jacek Krzyżanowski, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej był wczoraj gościem programu "W rytmie życia".

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Służb Kwatermistrzowskich w Poznaniu oraz Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Opowiadał, dlaczego wybrał uczelnie wojskowe i o największych wyzwaniach w czasie służby wojskowej. Wspominał też pracę w firmie, będącej przywięziennym zakładem pracy w Koszalinie. Dziś także współpracuje z osobami skazanymi, które w jednostkach Caritas wykonują zasądzone im kary. Rozmawialiśmy też o intensywnej pracy w Caritas krótko po wybuchu wojny w Ukrainie. Było także o wspólnocie neokatechumenalnej, do której należy wraz z małżonką od prawie 30 lat.

Listen to ""W rytmie życia" z Jackiem Krzyżanowskim cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Jackiem Krzyżanowskim cz.2" on Spreaker.
Gościem Alicji Górskiej w programie W rytmie życia 29 lutego był Jacek Krzyżanowski, zastępca dyr. diecezjalnej Caritas
Autor: Alicja Górska Gościem Alicji Górskiej w programie "W rytmie życia" 29 lutego był Jacek Krzyżanowski, zastępca dyr. diecezjalnej Caritas
Listen to ""W rytmie życia" z Jackiem Krzyżanowskim cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Jackiem Krzyżanowskim cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Jackiem Krzyżanowskim cz.5" on Spreaker.

Zachęcamy do słuchania także wcześniejszych wydań programu "W rytmie życia":

"W rytmie życia" z ks. Łukaszem Gąsiorowskim, dyr. Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Koszalinie

"W rytmie życia" z Tomaszem Molesztakiem, ratownikiem medycznym i strażakiem

"W rytmie życia" z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem